şükela:  tümü | bugün soru sor
 • prestonwood christian academy'nin power forveti. missouri taraftarları şimdiden onun mizzou'ya katılması için bir kampanya başlattılar, gelecekte bir nba oyuncusu olması muhtemel görünüyor.
 • hayvani bir herif bu. yani şimdi değil ama ileride hayvani bir herif olacak. 6' 9" luk boyu var. henüz 15 yaşında. 2014'te nba'de görürüz muhtemelen kendisini. onu izleyen gözlemciler marvin williams + caron butler + kevin garnett diyorlar. blok yapma çabası takdire şayan. buralar hep entry dolacak.
 • takma ismi "too much to handle" olan liseli basketbolcu, 2014 nba draft'i adayı. espn'in hazırladığı 2013 sınıfı listesinde jabari parker'ın ardından 2. sırada gelen genç yetenek.

  espn profili: http://insider.espn.go.com/…id/102849/julius-randle

  draft express profili: http://www.draftexpress.com/…le/julius-randle-6294/
 • geleceğin en büyük basketbol yıldızlarından birisi olmaya aday eli çok düzgün ama boyalı alanda şimdilik etkisiz olan solak yıldız.
 • zannıma göre 2014 nba draftına katılacak en iyi oyuncu.zira zach randolph'tan beri bu kadar efektif skorer solak uzun gelmedi.atletizmi ondan çok daha üst seviyede.ilk 5'in dışına çıkması alacak takım için piyango olur.
 • football manager tabiriyle konuşursak;

  (bkz: could be next karl malone)
 • 2014 nba draft'ı mock draftında boston celtics tarafından seçilecek olarak gösterilen pf. draft express videosunda izlediğim kadarıyla cüssesine göre çok çabuk. yeri gelince guard hareketleri falan yapmış hatta birebirlerde ve fast breaklerde. ama sanırım en büyük sorunu oyun zekası. zayıf yanlarında zaten bu özelliği gösterilmiş ama güçlü yanlarını gösteren bölümde bile göze çarpıyor bu sorun. eyvallah kuvvetlisin, birebirde yiyorsun karşındaki yavaş ve hamle sayısı kısıtlı kolej uzununu bu yüzden üzerine gitmek istiyorsun her hücumda. ama her hücumda da gidilir mi be birader. belli ki kolej ligi de çözmüş seni. direk double team geliyor. hatta bazı yerlerde 4 adam falan kapamış seni hala potaya uçacam diye uğraşıyorsun. tüm takım dışarda boş beklerken bu hareketi yaparsan kenara alır döverler seni.
  bok atmam bitti.

  çok sorunlu bir adam değilse oyun zekası gayet geliştirilebilir geliyor bana. neticede 94 doğumlu bir kardeşimiz. savunma yapmayı bilen, güçlü ve çabuk bir pf lige büyük heyecan katar. kendisini yeşiller içinde görmek güzel olur.

  http://www.youtube.com/watch?v=z7olrl6nvdu

  not: 4.32'deki hareketi gelsin td garden'da yapsın, boston'ı yakalım.
 • pek çok mock draft tarafından, eğer embiid oralara kadar düşmez ise lakers tarafından draft edileceği söylenen oyuncu.

  pek çok artısı ve birtakım eksiklikleri var. ama eksilklikleri öyle giderilmeyecek şeyler değil.

  bir kere sağlam bir baketbol temeli var ve cüssesine göre çok atletik. savunması neredeyse nba'e hazır. dikkat ettiğim bir nokta (youtube videolarından tabi) pota altında savunurken, atletik genç oyuncuların düştüğü hoplama zıplama hatasına düşmüyor. sürekli ayakları yerde savunma yapıyor. bu çok önemli.

  (henüz) şutu olmaması sebebiyle ve muhtemelen şimdilik onu geliştirme derdine düşmediği için, pota altı hücumuna ağırlık vermiş durumda. uzun dediğinin şutu olması iyidir elbette ama, nba'de gidip sürekli 3lükte beklemeyen uzun bulmak da kazanç bu devirde.

  zaaflarına gelince, aldığı reboundla rakip sahaya kendi geçne takıntısı var. (bkz: mirsad 2.0) bunun önüne geçilmeli. bir de hiç değilse orta mesafe şutlarını sokmalı.

  nba'e pek çok yönden hazır geliyor. geliştirme gereken noktalar için de fundamentali oldukça sağlam. önü açık.
 • la lakers tarafından seçilmiştir.

  https://www.facebook.com/…4917055340&type=2&theater

  daha önceki videolarından edindiğim izlenime göre ha bire potaya yüklenen bir basketbolcu. bol bol serbest atış çizgisinde görebiliriz kendisini. bir de smaç konusunda özürlü galiba.

  edit: smaç konusunda bir özürü yokmuş.

  http://www.youtube.com/watch?v=fuyd3jownug
 • lakers tarafından seçilen oyuncu. ribaund konusunda lakers'ı rahatlatacağı söyleniyor, şutör özellikleri pek ağır basmıyor. bakalım.