şükela:  tümü | bugün soru sor
 • caylakliktan henuz kurtuldugunu zannettigim agir abi/abla.

  umarim abi degildir, zira oyleyse fazla feminen bulacagim kendisini, yok abla ise de cok erkeksi buldugumu ifade edeyim.
  feminist olabilir.

  ama her halükarda edebiyat ve felasifeye merak salmis oldugu belli. belki kafayi bunlarla bozmus da diyebiliriz.
  ama simdilik erken bunu demek icin, onumuzdeki entrylere bakacagiz artik.

  hasil-i kelam ilk hosgeldinin benden olsun o zaman, ne julyet, ne de beatris olan kisi.... hosgeldin.
 • bugün itibariyle hepi topu 19 adet entrysi ile bilmeksizin kalbimi kazanan altıncı nesil, iyi ki doğmuş ayrıca.
 • bugün keşfettiğim ve sabahtan beri yazdıklarını takip ettiğim, hastası oluverdiğim yazar. daha çok yazsaydı bu kadar iyi olur muydu acaba?
 • bugün itibarıyla keşfettiğim, felsefe, edebiyat ve dil konusunda engin bir insan olduğuna kani olduğumdan, bundan gayri sıkı takipçisi olacağımı da beyan etmek istediğim sözlük yazarı.
 • yıllarca online ortamlarda tanıdığım tüm sorunlu, kaprisli, anlaşılmaz, genç kız çocukluğundan kadınlığa geçememiş dişi kişiliklerin nicklerinin julyet veya beatris olmasından dolayı daha hiç bir entrysini bile okumadan nickine hasta olduğum yazar.
 • nick'ini gördükten sonra nickte geçen adları bir yerlerden anımsadığımı düşünmeme neden olmuş yazar. sonra ne yaptım? bir şiirden anımsadığımı anladım. ama şiiri bulamadım. aradan biraz zaman geçti. malum, sormak istemiyorum, kendim bulmak istiyorum. sonuç olarak gerçekten buldum mu? bilmiyorum.
  orhan veli'nin çeviri şiirlerini tekrar okuyordum geçenlerde. kitaptaki favori şiirimi açıyorum her zaman ki gibi: (bkz: çin işi/@mccormick) dinggg! bu nick'in neden bende hipnotik uyarıcı etkisi yarattığını anlıyorum. theophile gautier'i okumuşluğum yok orhan veli çevirilerinden başka. ama herhalde kendisine en iyi teşekkürlerden birini jülyet değilim ben beatris de değilim etmiş. dolay ile kutlarım bu yazarı, teşekkür de ederim.
 • büyüyünce onun gibi yazabilmek istediğim yazardır... sokakta turk oldugunu belli etmenin yollari başlığı altına girilmiş onca olumsuz entry arasında papatya tarlası tadındaki #8656415 entry'sinden nasıl da pozitif bir insan olduğunu anlayabiliyoruz. hem daha bi seviyoruz kendisini, hem daha bi okuyasımız geliyor...
 • bütün sözlüğü koluna takıp horon tepmek isteyen insan.