şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: izmit) (bkz: yahya kaptan) da bulunan bir künefeci. akşam saatlerinde özellikle hafta sonları önünde ciddi derecede kuyruk olabilecek kadar kalabalık bir mekan. öyle bir mekan ki burada yaptıkları nam ile beraber yanlarında 3,5 künefeci daha açılmışdı en son gördüğümde. tabi jumbo full çakarken diğerleri sinek avlıyordu. kalabalığı, sunumu, lezzet izmit halkı için bir sükse yaratmıştır kesinlikle.

antepde, hatayda durum nasıl bilmiyorum. ama ben burada künefe yedikden sonra daha önce künefe diye bize ne yedirdiler lan! diyerek net bir tepki vermiştim.

bu aralar bi kaç yeni yerde şube açtıklarını duyuyorum. bozulmasından korkuyorum.
  • bir (bkz: çınaraltı künefe) değildir yine de.
  • katmeri en çok övülen künefesini tokatlar. o derece.
  • sınav amacıyla gittiğim sakarya’da yediğim künefe kadar güzelini, yaşadığım yer olan antakya’daki hiç bir künefecide deneyimlemediğim mekandır.
  • yaklaşık 5 ay önce gebze'ye bir şubesi açılmış mekan. şerbetli tatlılarla pek aram yoktur. hatta "peynirin tatlıyla ne alakası var ya" derdim. bir gün arkadaşlarımın ısrarına dayanamayıp tattığım çıtır künefenin müptelası oldum. şimdi hafta en az bir kere yemesem içim rahat etmiyor.*
  • izmitte ne zaman bozucak, acaba bozdu mu, kesin bozmuştur diyip her seferinde aynı standartta künefe yedirtten mekan. yalnız maltepede yeni şubesinde arkadaşlara öve öve biteremediğim bu künefecide söylediğimiz çıtır künefe izmitte yediğimiz ile yakından uzakdan alakası yokdu. şerbeti bir tuhaf, kaymağı ayarsız bişey geldi önümüze.