şükela:  tümü | bugün
  • emily blunt ve dwayne johnson'ın başrolünde olacağı disney filmi. michael green yazacak, jaume collet-serra yönetecek.
  • dwayne johnson'ın ormandan, dağdan, parktan, bahçeden ve aksiyondan çıkmayan rollerinden biri loading. yalnız emily blunt'la aynı seti paylaşacak olmasını kıskanıyorum, o ayrı...

her eve imdb
  • vizyon tarihi 11 ekim 2019'dan 24 temmuz 2020'ye ertelenen disney filmi. çekimleri biten filmi 2 yıl sonra izleyebileceğiz. üstelik hemen 1 hafta sonra adı bilinmeyen bir marvel filmi dayayacaklar.

https://twitter.com/…ock/status/1053316054842269697
    https://twitter.com/…niz/status/1053330535509037056
  • ilk fragmanı düşen emily blunt ve dwayne johnson'lı disney filmi.

fragman
    poster

edit: türkçe dublaj
  • yanlış hatırlamıyorsam normalde bu yıl vizyona çıkarılacaktı ama disney ilk kurguyu beğenmeyince ve/veya test gösteriminden olumlu sonuç alınamayınca 2020 yazına şutlandı film. reshootlarla filmi toparlamaya çalışıyorlar. kurtaracaklar mı göreceğiz ama ilk fragman iyi bir görsellik + etkileyici kostümler + eğlenceli emily blunt dışında fazlasını sunamıyor. öykü muhtemelen zayıf çıkacak. ilk fragman karayip korsanları'yla indiana jones, jumanji, the mummy gibi filmleri harmanladıklarını düşündürttü. ama heyecanı en çok azaltan şey bu filmin disney'in parkından yola çıkılarak yazılmış olması. evet, adamlar o kadar orijinallikten uzaklar, o kadar garanticiler ki bir gün parklarına bakıp ondan da film yapabiliyorlar. o kadar park dedik, büyük usta martin scorsese'nin marvel çöplüğünü bu parklara benzetmesinden bir hafta sonra jungle cruise'un fragmanının yayınlanması ilginç oldu. disney, scorsese'ye cevap mı vermiş oldu bilmiyorum ama yani cevap verme amacı varsa bunu daha iyi bir fragmanla yapmalıydı. dwayne johnson'ın tüm sahneleri insanı esnetecek sıkıcılıkta. ha bir de dwayne-emily kimyası tutacak mı? ya da dwayne gibi bir adamın herhangi bir kadınla kimyası tutar mı? vannesa'yla olmamıştı da...

gene bir fragmandan yola çıkıp filmi gömer gibi oldum ama yani şimdilik görüntü yönetmenliği, renk paleti, kostümleri dışında iyi gözükmüyor.