şükela:  tümü | bugün
 • bankaların hazinelerinde görev almak amaçlı alıp yetiştirdikleri yeni başlayan, uzman yardımcısı seviyesindeki pozisyondur.

  bu ünvana sahip olanların çok büyük kısmı boğaziçi mezunu olmakla birlikte odtü, bilkent, koç ve sabancı'dan olanları da görülmüştür.

  bankada kariyer yapmak için teftiş kurulu ile birlikte en iyi bölümlerdendir. hatta teftişten daha değerli olup olmayacağı tartışılabilir.
 • kariyerine yeni başlamış, güvenilirliği test edilmekte olan torbacıların aldığı ünvan. genellikle gözetim altında tutulurlar ve zulanın yeri söylenmez kendilerine.

  bu ünvana sahip olanların çok büyük kısmı tepecikli olmakla birlikte gültepe, hilal, yeşilova ve çamdibili olanları da görülmüştür.
 • bunun mülakatında karşınızda sikik bir amerikan üniversitesinde tezsiz yüksek lisans yapmış bir müdür karşınıza geçip, 2 yıl pazarlamada takılırsın ardından belki trade'e geçebilirsin diye bir şey derse; teşekkür edip ilgilenmediğinizi söyleyin.

  niye ya pazarlama da güzel derse, pazarlama seviyor olsam kurumsal kredilerle görüşürdüm diyin.

  öyle wolf of the wall street falan izleyip gaza gelmeyin, 2017 yılı için 3500 tl net maaş alıyorlar. prim de aylık 1000 tl'ye gelmeyecek bir şey oluyor. hepi topu 4500 tl için karakterinizden ödün verip saatlerce stres altında çalışıp mongol olmayın.

  dealer olup sabahtan akşama fx trade edip primin *mına koyup, 3 metres tutma hayali de kurmayın. 4500 lira istanbul için ya maaşınızın yarısını verip işe yarım saatte gidebileceğiniz bir hayat ya da uykunuzdan 2 saati verip işe uzun uğraşlar sonucunda gideceğiniz bir hayat yaşatır.