şükela:  tümü | bugün
 • paul thomas anderson'un son filmi, radiohead'in gitaristi jonny greenwood ile hindistan'da bir grup müzisyenin albüm kayıtlarını izleyen bir belgesel. dünya prömiyerini (bkz: mubi)de yapacakmış. paul thomas anderson'u dram filmlerini izlemiştim. bunu da heyecanla bekliyorum.
 • hakkında neredeyse hiç entry yazılmamış olması şaşırtan filmdir. radiohead gitaristi jonny greenwood sayesinde daha da merak ettiğim film aynı zamanda.

  izleyip burayı editlerim.
 • paul thomas anderson’ın ilk kez mubi'de yayınlanan belgesel filmi. filmin konusu şu şekilde: "2015 baharında, israilli besteci shye ben tzur, radiohead’in gitaristi jonny greenwood ve ‘racastan ekspresi’, jodhpur mihracesi tarafından mehrangarh kalesi’nde ağırlanır. üç hafta süren bu eşsiz ve coşkun buluşma bir albüm ve bir de filmle, junun’la (aşkın deliliği) sonuçlanır." filmi izlemek için mubi'ye 30 günlük bedava deneme üyeliği seçeneğiyle kaydolabilirsiniz.
 • muazzam bir bir müzikal birlikteliği belgeleyen bir film.
 • iksv ve mubi işbirliğiyle dün akşam rexx sinemasında bir gösterimi yapılan belgesel. izleyen bünyelere cayır cayır soundtrack aratacaktır. neyse ki 13 kasım'da çıkıyormuş albüm. o kadar da bekleyelim artık.
 • trompet ve davulların aşırı güzel birlikteliğine, diğer enstrümanlar ve sesi güzel birkaç kişi de eklenince harika bir şey çıkmış ortaya. rexx sinemasında bir saat boyunca büyülenerek izledik/dinledik.
  bunun bir belgesel/film oladuğunu bilmeden bir arkadaşım roked şarkısını dinletmişti ve beğenmemiştim. filmi izledikten sonra da dedim ki, roked dışındaki tüm şarkıları çok güzelmiş. özellikle açılıştaki şarkı tüm gece dilimize dolandı.
  ayrıca çekim yapılan bölgenin acayip hoş bir manzarası varmış. sadece kulaklara değil, gözlere de hitap ediyordu film.
  mubi aracılığıyla şimdi hem dinleyip hem çalışıyorum, bayağı yerinizde durmanıza izin vermiyor şarkılar.
 • jonny greenwood'un türkü albümü.
 • junun paul thomas anderson'ın 2015 yapımı belgesel filmi. yönetmenin kurgu olmayan tek filmi olan junun, hindistan'ın racastan eyaletindeki mehrangarh kalesi'nde radiohead gitaristi jonny greenwood ve israilli müzisyen shye ben tzur ile kavvali müzisyenlerinin üç hafta boyunca yaptığı albüm kaydına tanıklık ediyor.
 • göze ve kulağa ziyafet. geleneksel hint müzik aletleri yanında batı enstrümanlarının kullanıldığı müthiş çalışma. özellikle trompetleri çalanlar goran bregoviç' i kıskandıracak düzeyde.
  https://www.youtube.com/watch?v=m5tlocevlzu]
 • junun projesini canlı dinledim ve çok beğendim.
  kavvalinin piri nusret fatih ali han merhumun eddie vedder'le buluşmasını andırır bir proje olmuş. yahudi eleman gençten, kerli ferli adamlar arasında ilk başta sırıtıyor, sonra açılıyor. güzel bansuri (hint flütü) de çalıyor. grubun hint ayağı ("rajasthan express"*) tabiatıyla çok cümbüşlü. zakir ali ve kardeşi, nefis sesler. zakir ali, harmonyum çalıyor, yeğeni de orkestrada vurmalıda. pala bıyıklı davulcu ağbim gurudan hâllice... hepsi müslüman hint çingenemler. tony gatlif'in hindistan'da kayda aldığı cinsten, can müzisyenler.

  junun, ihtimal cünun kaynaklı bir kelime. cünun-mecnun. zaten "aşkın deliliği" adıyla çevrilmiş. aşkın, müziğin, ilahinin karşısında cezbeye kapılmamak, delirmemek, delişmemek mümkün mü? hoş delirişler bunlar, deliliğin hayırlısı. öyleyse kavvali severler buraya: https://www.youtube.com/watch?v=pgp_c_czal8