• oyundan bazı sahneler için: http://youtu.be/viunvsguf0q
  • şimdi bitirdim ben bu 4 bölümlük oyunu. akşam 6 'dan beri başından kalkamadım anasını satim. bi jurassic park hayranını hayretler içerisinde bırakacak kadar güzel olmuş. aktraksyonları olsun, müzikleri olsun, dinazorlar olsun, çok güzel bi mazi oldu benim için.

telltale games'in ellerinden öperim. the walking dead the game'i yapanlar da bu adamlarmış zaten.
  • back to the future the game'e de imza atan telltale games'in back to the future'da da yaptığı gibi bölümler halinde çıkartmayı planladığı, ilk bölümünün 2011 nisanında çıkacağı duyurulan oyun. oyunun konusu ilk jurassic park filmi sırasında ve filmden sonra gelişen olayları ele alacak.
  • adventure dememek lazım. misal freecell daha zor jurassic park'ın puzzle'larından. bunun sebebi inventory diye birşeyin olmaması oyunda. oyunun geneli sinematik olma iddasına sahip (bkz: heavy rain) ve quicktime events olayına acaip sarmış (bkz: heavy rain) ve oyunda ana karakterlerin hepsini yönetiyoruz (bkz: heavy rain).

neticesi jurassic parkta geçiyor ve güzel olmuş orman jungle filan. dinozorlara doyuyoruz. t-rex filan defalarca görünüyor, hem de kavga döğüş filan bir sürü aksiyon. grafikler tamam çok armayacağız ama oyunda surat ifadeleri vücut animasyonları ya eksik ya da abartılı (herkes kaşlarını gözlerini kaldırarak konuşuyor, the sims gibi).

kontroller en güzel gelişme, tales of monkey island'a kıyasla.

neticesi hikaye, müzikler ve nostalji değeri için oynanacak bir oyun.
  • bana son derece heyecanlı ve keyifli anlar yaşatmayı başarmış, ses konusunda da gayet iyi oyun. fahrenheit adlı adventure oyununa benzeyen bir kumanda sistemi var. tam olarak aynı değil, ama benzer.
  • oyun çıkalı yıllar olmuş halen her senaryoda ayrı bir fare hatası mevcut. kimi zaman fare işaretçisi ekranda görünmez kimi zaman tıklarsın ama tepki vermez. bu ne amk.

edit: güzel bir jurassic park deneyimi yaşama hevesim kursağımda kaldı. hikayeyi oyuna çok iyi yansıtmışlar lakin bug, bug, bug nereye kadar? steam'e iade ettim rahatladım.
  • metacritic ve gamespot orta puan vermiş olsa da telltale ve jurassic park severler şans vermeli ben beğendim.
hesabın var mı? giriş yap