şükela:  tümü | bugün
  • untulmaz alman futbolcu. kaç kere laf döndü dolaştı, bunun kapısına dayandı lakin elim gitmedi yazmaya. nedenini bilememekle beraber, ya allah diyerek başladık bakalım.
    eintracht frankfurt forması ile özdeşleşmiş topçulardan biridir grabi. karl heinz körbel ve bernd hölzenbein'ın arkasında yer alır. ben diyeyim üçüncü, başkası desin dördüncü. frankfurt ile iki kez dfb pokal, bir de uefa kupası kaldırmıştır. o da körbel ve hölzenbein gibi camiaya bağlı kalmayı şampiyonluklara tercih etmiştir.
    dönemi itibarı ile alman millî takımının birçok başarısında çorbada tuzu olmuştur. dünya kupalarında bir şampiyonluk, bir ikincilik, bir üçüncülük kazanılmış, avrupa'da ise mal bir kez götürülmüştür. jübilesinde 74'ün dünya şampiyonu takımı ile eintracht karşılaşmıştır. futbolu bıraktıktan sonra asla eintracht'ından kopmamış isme, frankfurt'taki her maçta rastlanabilir. tevatür o ki kulübün yöneticilerinin gitmediği maçlarda, o yerini alır. bu yüzden hâlâ bir efsane frankfurt'ta; eklemeden geçmeyelim...