• meyve suyunu bardakla içen medeni insanlar için birebirken, benim gibi kutuya girişen hayvanlar için kullanışsızdır. zira bardağa dökmeyi kolaylaştıran fakat kutudan içmeyi zorlaştıran bir ambalaj tasarımı vardır.
  • bardağa doldururken insana hayatı zehir eden diğer markaların tetra pak ambalajlarının aksine, ilk denemede efendi efendi akıvermiş meyve suyudur. sadece bu bile artı puandır benim için. tadını soracak olursan; zaten hangi markaya sorarsan dalından. diğerlerinden bir farkını göremedim şimdilik.

(bkz: bardaga konurken etrafa sicrayan meyve suyu)
  • bu zamana kadar gördüğüm en etkileyici reklamlardan birine sahip meyve suyu markası.
  • dün %100 elma suyu yazan çeşidini alayım dedim. içerik bakma hastalığım nüksetti, bir kontrol ettim ve içinde aroma verici ne idüğü belirsiz bir madde olduğunu okudum. %100 meyve suları bu tarz katkı maddeleri karıştırılabiliyor mu meraktayım.
  • ilk çıktığında epey tüketiyordum. uzuuun zamandır hazır meyve suyu satın almayı ve tüketmeyi de bırakmıştım. bir sebepten eve portakallı ve vişneli olanından gelmiş oldu. çöpe gitmesin diye tüketeyim dedim fakat her ikisi de berbat. resmen berbat bir tad. önceden tükettiğimle alakası da yok ki zaten el değiştirdiği yazılmış. çocukluğumuzda tükettiğimiz meyöz, dimes vs bile bundan kat kat daha iyi. portakallı'da ne portakal tadı ne o burukluk var, vişne ise vişneden başka herşeye benziyor şekerli kırmızı bir su. zaten bunların tüketimi inanılmaz zararlı ama en azından lezzet kabul edilebilir olsa arada sırada tüketirsin seçenekler dahilindeyse. ha elmalısı da var evde bu arada bir umut onu da denedim ki en sevdiğim meyve suyudur elma ama içtiğim en berbat elma suyu olduğuna yemin edebilirim.

t: inanılmaz bozan meyve suyu markası.
  • bim de bulunan jucy marka meyve suları ile karıştırılan ama aslında hiç alakası olmayan üründür.

erikli bünyesinde ikende çok kaliteli idi , şuan oğuz gıdanın sahibi olduğu bir marka ve bir çok markanında fason üreticiliğini yapmaktadır.

biraz dikkat ..
  • bir dönem erikli'nin markası olan ve daha sonra oğuz holding'e devredilen meyve suyu markası.

ilk çıktığı dönemde çok fazla reklamı yapılmadı. zincir marketlerde ilk olarak a101'de kendine yer buldu. çok iyi hatırlıyorum şeftali aromalı içeceği diğer pek çok markaya göre iyiydi. fiyat olarak ise klasik erikli yaklaşımı olarak pahalıydı.

sonrasında piyasadan bir süre yok oldu. zincir marketler depoları boşaltabilmek için çeşitli kampanyalarla juss meyve sularını uygun fiyata satmaya başladılar. eski tat korunduğu için gayet alınabilirdi. tanıtım eksikliği nedeniyle beklenen ilgiyi görmedi.

sonrasında oğuz holding tarafından üretilen hali piyasaya çıkmaya başladı. beklendiği gibi standart aromalar vardı. bir anda ise ne olduysa oldu hindistan cevizi, guava, mango, nar ve ananas aromalı halleri üretildi.

guava aromalı ve domates aromalı olan hariç tüm ürünlerini denedim. juss şu anda fiyat ve performans açısından benim için en iyi meyve suyu markasıdır. diğerleri fiyat anlamında alıp başını gitmişken kıymetini bilmek gerekir.

ekşi elma ve armut aromalı ürünleri favorilerimdir. özellikle bim, şok ve a101 tarafından üretilen mağaza ürünlerine göre çok daha iyidir. elbette litresine 9-12 türk lirası verilen dimes, cappy ve pınar gibi markalara alışmış olanları memnun etmeyebilir.
  • "avrupalı meyve suyu" havasında bir ambalajı var.
  • hep alman markası olarak düşündüğüm meyva suyu markası. meğer türkmüş, gerçekten çok lezzetliler, özellikle yeşil elma suyu ve portakal suyu favorilerim.
  • otobüs yolculuğunda içicek dağıtılırken ve saatlerdir canım kola çekmiş şekilde oturmuşken, meyve sularının juss olduğunu görüp vişne suyu isteyiverdim. lovemark oldu olacak.
hesabın var mı? giriş yap