şükela:  tümü | bugün
  • ubisoft tarafından geliştirilen just dance oyun serisinin mobil versiyonu. ios ve android için 25 eylül'de yayınlandı.

http://en.wikipedia.org/wiki/just_dance_now

http://www.youtube.com/watch?v=sqtzpq4kfti

oyunu indirdikten sonra bilgisayardan veya televizyondan www.justdancenow.com adresine giriyorsunuz. site size bir oda numarası veriyor. o numarayı telefona giriyorsunuz. elinizde telefon, ekrandaki dans figürlerini taklit etmeye çalışıyorsunuz. telefon hareketlerinizin doğruluğuna göre size puan veriyor.
  • az önce test ettiğim oyun. günlük 7 şarkısı ücretsiz, diğerlerini vip üye olup unlock etmeniz gerekiyor. vip üyelikler saatlik günlük haftalık... gibi alınabiliyor. "e neye yaradı o zaman youtube'da oynamamla farkı ne?" diyorsanız boyalı eldeki smartphoneun hareketine göre dansınızı puanlıyor. samsung smart tv'de oyun şimdilik çalışmıyor, ama zamanla yapılır. daha sadece solo denedim; oyunun grup performansını çok merak ediyorum.
  • 2 aydır vıp üyelik alarak kullandığım oyun. eğlenceli çok eğlenceli. hele ki arkadaşların da yanındaysa.
  • just dance oyununun pc versiyonu. oyunda su anda 356 sarki mevcut. oyun konsoluna sahip olmayan fakirler (bkz: ben) icin guzel bir alternatif. yalniz telefonun hareketine gore tam olarak dogru puan almak imkansiz. mesela rasputin sarkisinda hic dans etmeden sadece telefonu sallayip 5 yildiz alabiliyorsunuz.* ya da hic hatasiz dans edip tam puan alamayabiliyorsunuz.

1 aylik vip aboneligi sadece 13.99 lira. heves edip aldim ama youtubedan izleyerek oynamaktan cok da farki yok. ustelik sevdigim sarkilarin cogu yok icinde.
  • 2 üstteki yazarın 2014’te yazdığına göre günde 7 şarkı ücretsizmiş. şimdi ise 2-3 şarkı arası ücretsiz oluyor (belli aralıklarla da jeton geliyor.). 4 kere 1 aylık vip üyelik aldım, spor amaçlı kullanıyorum çünkü hem eğlendiriyor hem de spor yapıyormuş hissine kapılmıyorsunuz.

normalde yeni güncellemeye göre tv’ye “just dance now” uygulamasını indirip sonra da telefona indirip birbirine bağlamanız yeterli. lakin ben bilgisayardan just dance now sitesine girip ordan da tv’ye yansıtmayı daha kolay buluyorum. tv’ye yansıttıktan sonra tv’de sizin “oda numara”nız yazıyor. siz telefondaki uygulamayı açınca size numarayı soruyor. dans ederken de telefonunuz sadece sağ elde bulunması yeterli oluyor. bundan kaynaklı puanlama hataları da azımsanmayacak kadar çok. kanepeye oturup telefonu aşağı yukarı sallayarak bile 1. olabilirsiniz. ama yapmayın :)

bu arada apple’da 1 aylık 14,99 tl iken ios’ta 12,99 tl.

nerdeyse her hafta yeni şarkılar geliyor, bazı zamanlar da topluca şarkı katagorisi açıyorlar. mesela 2 ay önce “beach, sea” gibi bir katagori gelmişti.

1 aylık vip’de 490 küsür şarkı var. tabi şarkıları oynarken online kişilerle oynadığınızı söylüyor ama bence farklı işliyor bu uygulama. çünkü bir şarkıyı oynamak için tıkladığınızda anında online 3 oyuncu daha geliyor. siz 10 dk bekleyip sonra şarkıyı başlatsanız dahi “online” oyuncular her nasılsa sizi beklemiş oluyor. büyük ihtimal bilgisayar oynuyor. siz online sanıyorsunuz. ya da en iyi ihtmal önceden oynanmış şarkıdaki puanları sanki o an oynanıyormuş gibi gösteriyor.

edit: ios’ta 1 aylık fiyatı 21,99 olmuş. 1 yılda yaklaşık %50 zam yani, üzdü.
  • 100 coinimi alan sonra da şarkıyı açmayıp oyundan atan uygulama. arkadaşlarla eğlenelim dedik bu da içine sıçtı.
    demiyorsun musun sen bu kızın coinlerini aldık ama şarkısını açmadık biz salak mıyız diye?? koca kıçınızı kaldırıp denetleyin boş yapmayın eyy founders of just dance
    siktiri boktan şarkılar için onca para mı ödeyeceğim. benim para birimim tl. açar youtube'dan izler dansımı edip kendimi değerlendiririm. hadi yallah tazyik.

(vip parasına üç kilo pattes alabilirim. yaşasın iyi ki türküm.)
  • iki ücretsiz haktan sonra hemen aylık vip alıp yardırdığım mükemmel dans uygulaması. sabah sabah on tane dans ettim. ilk danslar olduğu için kazmamsı oldu ama çok eğlenceli be. kocaeli, sakarya, istanbul taraflarında dans etmek isteyenler varsa dans ederiz. 1 kişi vip olunca diğerleri de sınırsız dans edebiliyor.
  • en kısa zamanda karantina koşullarında evde oynayacağım oyundur.

daha önce oynarken para ödemesi vardı. şu an durum nedir bilmediğim oyundur. bilen varsa aydınlatsın.

(bkz: #56046060)

zamanında vipliğimiz de varmış.