şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 30 temmuz 2013'de çıkacak olan dc comics animasyonu. zaman yolcuğundan sonra zamanda yaşanan bir kırılma sonucu barry allen'ın* kendini bir anda justice league'in hiç kurulmamış, superman'in ortalıkta olmadığı, wonder woman'ın ırkı amazonlar ile aquaman'in ırkı atlantisliler arasında büyük bir savaşın yaşandığı, batman'in ise çok farklı olduğu alternatif bir gerçeklikte bulmasını konu alacaktır. gelmiş geçmiş en büyük ve en heyecanlı dc hikayesinin animasyona uyarlanmasıdır.
 • gelmiş geçmiş en iyi dc animasyonu olmaya adaydır.

  http://www.youtube.com/watch?v=xe0jiobq98o
 • (bkz: müthiş)
 • çok başarılı bir animasyon bu.. "paralel evrende* süper kahramanlar nasıl olur acaba"nın cevabını aramışlar, bence de alternatif bir cevap olarak kabul edilebilir olmuş.

  sevenlerinin seyretmesi farz yapım..
 • tanımadığınız dc kahramanlarını araştırmaya iten, heyecanlandırmayı başaran ve güzel bir batman yorumu ihtiva eden başarılı animasyon.
 • 2011 yılında geoff johns'un yazdığı flashpoint isimli hikayeden uyarlanan film, herkesin bildiği üzere the new 52 öncesi son dc comics hikayesi. dolayısıyla yeni açılışın nasıl olacağını merak ettiğimiz gibi kapanış da önemli bir merak unusuru idi.

  çizgi roman kültüründe crossover'lar ve bu crossover'larda bütün bir evreni etkileyen olaylar (event) her zaman biz çizgi roman geeklerinin sevdiği bir olay olmuştur.

  justice league the flashpoint paradox'da hem merak ve gizemini sürekli ayakta tutması hem şiddeti cesurca ele alması hem de her biri kendi içinde ayrı bir derin karakter barındıran justice league üyelerini özellikle batman ve flash üzerinden gayet etkileyici bir şekilde aktarabilmesi ile başarılı bir animasyon.

  filmde, bruce'un babası thomas wayne öyle bir şekilde işlenmiş ki bir kez daha batman'in neden en sevdiğim çizgi roman kahramanı olduğunu bir kez daha anlamış oldum.
 • şu ana kadar çekilmiş en kanlı dc comics animasyonu. genelde dc comics kahramanlarının birbirine girmesi superman'in yoldan çıkması üzerine kurulu iken filmin bu tema üstüne kurulu olmaması güzel bir yenilik olmuş.

  --- spoiler ---

  şahsen çizgi romanlarda karanlık anlatımı severim, dc comics karakterlerinden de en kıl kaptığım superman'dir, lakin 2 gün önce injustice gods among us oyununun ara sahnelerinin derlenmesiyle oluşturulmuş 2 saatlik animasyonumsu videodan sonra bunu izleyince, superman'in o hali bana bile koydu. son saniyeye kadar superman gelecek deus ex machina modunda ortalığı temizleyecek diye beklerken garibim gelip friend diye aquaman'in kolunu koparmakla yetindi. sırf bu anti-klişe tutumu yüzünden bile filmi beğendiğimi söyleyebilirim.
  --- spoiler ---
 • izlemesi çok keyifli, son derece başarılı bir dc animasyonu. kullanılan kan ve şiddet dozajı ise gayet yerinde. öyle rahatsız edici, aşırı bir durum yok.

  --- spoiler ---

  flash zaman akışını bozduktan sonra oluşan evrende ki joker sahnesi gerçekten çok iyiydi.

  --- spoiler ---
 • şuana kadar izlediğim en iyi animasyon filmiydi.bunu dc nin sitesindede yazdım :) amma velakin çocuklar için uygun değildir.+18 koyulur tse ye göre.bunun filmini yapsalardı keşke boşa harcamasalardı bu güzel seinen yapımı.
 • farklı konusu,bol süper kahramanı ile beni bir pazar sabahı güne şukela bir şekilde başlatmış animasyon. animasyonda sürekli bir yerlerden süper kahraman fırlıyor benim için bundan hoş ne olabilir diyorum sonrada aklıma filme dair tek eleştiri konusu geliyor ;wonder woman ile aqua man biraz fazla güçlü yapılmış..normal şartlarda shazam karşısında wonder woman'ın şansının olduğunu düşünmüyorum. sonuç olarak yapılmış en iyi animasyonlardan biri olduğuna karar vermiş şekilde sözlerimi noktalıyorum.
  not:batman arkham origins'de görmeyi beklediğim deathstroke'u 1-2 dakika olsada görmek beni mutlu etti.