• oh ne ala, oyuncu kotu oynadi diye kadro disi kalsin. iyi oynayan oyuncu olsa bir nebze anlayacagim da disiplin sorunu yoksa bir oyuncu neden dislanir, mantik almiyor.

herhalde butçe açmak için sebep araniyor, zaten maaslar odenmiyor haberi çikarsa sasirmam. vadesi geçmis borçtan zaten yine inceleme baslatildi evveli gun.
  • son haberlere göre galatasaray'dan ayrılmış basketbolcu. işin garibi russ smith de affedilmiş.
  • anlamadığım şu ki galatasaray'da zaten sıkıntılı olan point guard pozisyonunda oldukça iş yapan ve skor üreten dentmon gönderilirken, geldiği günden beri tek olumlu hareketi olmayan russ smith affediliyor.

ergin hoca'nın bir bildiği vardır herhalde.
  • yeni sistemle birlikte takımda dakikaları iyice düştü. kendisi ayrılmak istedi haklı olarak. russ'ın affedilmesi sadece rotasyon doldurmak için. euroleague devre arasında bir kısa alınır muhtemelen.
  • çin'in şandong bulls takımına imza atmıştır.
  • galatasaray'ıma gelmiştir.......
  • 13/14'te zalgiris kaunas ta oynadıktan sonra son iki sezonu çin'de geçiren oyuncu. çin'de yüksek skorlu maçlar çıkarmış, oyunun tüm alanlarına katkı veriyor. özellikle serbest atış çizgisinde güvenilir bir isim, %85 üstü atıyor, dış şutlarda da aşağı-yukarı %40 civarı bir başarısı var, savunması biraz soru işareti.

şimdi zalgiris'teki istatistiklerine baksak yanıltıcı olabilir, iki sene geçmiş, çin'deki istatistikleri yanıltıcı olabilir sonuçta çin, bakalım ne olacak gelince görürüz.
  • galatasaray odeabank'ın yeni saha içi generali. oyun stili olarak bir arroyo olmasa da takımın yönetimi onun elinde olacak bunu hazırlık maçlarından görebiliyoruz. 3 sene önce zalgiris kaunas zamanlarında euroleague'de çılgın atan bir isimdi. aradan geçen zaman yeteneklerinden ne götürdü zaman içerisinde göreceğiz.
  • saha içi unsurlarla alakasi olmayan sebepler vardir eger gonderilirse. cska maçinda smith'ten çok daha istekli ve akilli savunma yapiyordu, agresiflik veya istek konusunda bir sikinti gormedim ben. ha organizator bir guard degil ama o konuda da smith'ten kotu degil. aldigi iki teknik faul ise euroleague'de ilk veya buyuk ihtimalle tek olacaktir, uçluge kalkarken bacagini açti diye teknik faul alan bir oyuncu hatirlamiyorum. ama dedigim gibi farkli yorumlar geliyor kulislerden, bunu maç basliginda da yazmistim. daha çok karakter veya takim içi disiplin konularinda sikinti olabilir yoksa zaten rotasyona gore dar olan butçede en çok ucreti alan oyuncuya lig lisansi çikarilmamasi mantiksiz duruyor. takimda smith'ten baska point guard (!) yok ve sinirlamanin oldugu yerde turk guard da yok (sinan demeyin, begenirim ama dumen verilecek oyuncu degil).
  • russ smith ile beraber kadro dışı bırakılmış oyuncu. kaynak
hesabın var mı? giriş yap