• real madrid maçından önceki üç top 16 maçlarında 0/6 üçlük atmıştı, bu kez 6/6 attı; ayrıca euroleague kariyerinin en yüksek skoru oldu ve sanırım kariyerinde ilk kez buzzer-beater attı
  • barcelona ile anlaştığına dair haberler çıkıyor. yakında resmen duyurulur.
  • çok özel oyuncu.öncelikle buralarda en son bu kadar skorer 4 olarak mirza teletovic vardı.o da uzun forvet bedenine hapsolmuş bir şutör guard idi.hatta iddia ediyorum doellman hızlı ayakları sayesinde alçak postta ondan iyi bile olabilir.her neyse.şimdi bu adamla bu adamsız takımlar ne vaziyette bir karşılaştırma yapalım.
    valencia basket doellman'lı :
    eurocup şampiyonu, finalde kupanın favorisi kazanı ezmiş.ligde yarı finalde şampiyon barcelona'ya hakemlerin ittirmesiyle 5.nci maçta kaybetmiş, real'e ortalığı sikerttiği dönemlerde ayarı çekmiş, hatta başkanlarına hedef final four dedirtmiş takım.
    önemli not:o takımda sato ilk 5 çıkıyordu.
    valencia basket doellman'sız: neptunas'ın gerisinde bu takım.kadroda tek değişiklik kendisi.(lafayette büyük eksik tabi yeteneklerini %30 la şut atmak için pire sahillerine taşımış)
    barcelona dönemi için henüz erken; ancak şahsi kanaatim barça şu an real'den bir-bir buçuk?- adım önde olduğu yönünde.(buradan laso'ya soruyorum, ayon ne amk)sonuçta sezon başı ve ben her sene final four hedefleyen malum organizasyonun taraftarıyım.buraların ilerde değerlenmesi dileğiyle.
  • barcelona'nın kesin olarak kadrosuna kattığı amerikalı forvet.
  • son 2-3 yıldır avrupa'da mevkisinin en istikrarlı skorerlerinden.

atletizmi eksilerde, savunmada çoğu zaman kayıp fakat hücumda bir şekilde sayı üretmeyi başaran, oynadığı takımın hücum kurgusuna çok şey katan tarzda bir oyuncu oldu her zaman.

21 ocak 2016 real madrid barcelona maçında galibiyeti getiren basketi kaydetmiş olması zaten real'e kim koysa sevinecek olan beni ekstra mutlu etti.
  • kosova, ispanya tarafından tanınmayan bir ülke olduğu için 'avrupalı oyuncu statüsü' ile oynayamayacak olan oyuncu.
  • fc barcelona lassa ile üç yıllık sözleşme uzatan oyuncu. eurohoops'a göre 1+1+1'miş -nası olduğunu bilmiyorum- iyi bir şutördür, geçen sene son saniyede iki maç kazandırdı euroleague'de
  • transferi konusunda biz(efes) ve barcelona yarışacak gibi ama bugün önemli sayılabilecek referanslar tarafından efes'e geldiği duyuruldu. bir bilgim yok.

savanovic'in yaptığı her şeyi savanovic'ten daha iyi yapan ama savanovic'in yapamadığı savunmayı da çok yukarı çıkarabilecek biri değil, çok reboundcu da değil. dolayısıyla gelmesi halinde kerem'i de kadroda tutmak kaydıyla özellikle euroleague için bir adet atletik, zıp zıp 4,5 numaraya daha ihtiyacımız var.

bu takımın en büyük dertlerinden biri rebound alamamak. doellman da buna direkt derman olacak adam değil.

gelsin tabi, o başka bir şey.
  • bu akşam real'e karşı deplasmanda son saniye basketiyle takımı barcelona'ya galibiyeti getiren basketbolcu. 6'da 6 üçlük 6'da 3 ikilik yüzdesiyle 24 sayı kaydetmiştir.
hesabın var mı? giriş yap