şükela:  tümü | bugün
 • whiplash filminin müziklerini besteleyen sanatçı. ama yanlış anlaşılmasın, bateriyi gerçekten de miles teller (esas oğlanı oynayan genç aktör) çalıyor. yine de tek seferde çalmıyor, filmdeki sahnelerde çalınan müzikler için yapılan çekimler hummalı düzenlemelerle birleştiriliyor. (örneğin filmin sonundaki uzun, dev caravan solosu 2 günde çekiliyor.) aşağıdaki yazıyı okumanızı tavsiye ederim:

  http://www.nola.com/…les_teller_really_playing.html
 • la la land'in de bestecisi, cok iyi cidden.
 • la la land filminin müziklerinin bestecisi. whiplash performansının üzerine çıkabiliyor olması da olağanüstü. müziğin gücünü bir şov yaparak göstermiş izleyiciye.
 • la la land filminde dinlediğimiz müzikleri ile bizi almış götürmüş, aşmış besteci. film çıkışı saatlerce o melodiler kafamda tınlayıp durdu.
 • la la land film müzikleri bestecisi. bu tanım burda dursun.

  asıl olaysa bir eser ortaya çıkarıp birilerinin hayatına bu denli dokunabilmek. hikaye elbette önemli, o hikaye olmasa bu denli etkilenmezdim belki bazı bestelerinden ama besteyi de tek başına dinlediğinizde size aynı duyguları veriyor, müziğin gücü çok acayip bir şey. ve ne denli caz besteleri sonrası belki de tek bir metalafon ile çalınmış bir besteden etkilenebiliyorsunuz, halbuki adam diğerini yaparken daha çok uğraşıyor. ama o daha bir ruhunuza dokunuyor işte, bir yerden yakalıyor sizi. filmin sonunda ağladım ben de çoğu insan gibi- aynı besteyi tekrar tekrar ve tekrar dinledim ağlayarak kimi zaman. ve epey etkilendim o sondan, sinirimi bozdu çünkü. "it's a wonderful wonderful life!" diyen abi yalan söylüyor. "real world" tam da sondaki gibi işte. her şeye rağmen muhteşem mi? bilmem, akıp gidiyor işte. ama bildiğim bir şey var ki müzik çok acayip bir şey, ritm- melodi çok acayip bir şey. insanı bir anda aşık bile eder. daha fazla yazıp spoiler ibaresi koymak istemiyorum zira la la land başlığına hazır olduğum zaman mutlaka bir şeyler yazarım.* neyse, amacım sözlük nezdinde bu adama teşekkür etmekti.*artık gidip -filmi bir kere daha izleyebilirim.

  yaşasın müzik! yaşasın güzel ruhlar!
 • la la land ile şimdiden 7 ödül almış senarist, besteci .

  özellikle epilogue , city of stars , adution / the fools who dream*** favorilerim.

  *** emma stone bu şarkıyı kendisi söylemektedir ve bu şarkı studio kaydı değildir. justin hurwitz'in şöyle diyor : emma'ya şarkıyı söylerken piano'da ona eşlik ettim, eseri set'te kaydettik. ben sadece reaksiyon gösteriyordum, onu takip ediyordum. bu yüzden birçok defa piyano sesi biraz geriden geliyor. aslında bu şekilde bir resital gibi gözüktü.

  defalarca dinlenilesi masalsı eserler üretmiş müzik insanı.
 • son zamanlarda izlediğim en iyi filmin -la la land- tüm şarkılarının altına imzasını atan kıskanılası adam.

  kendisiyle tanışmam film sayesinde. filmde geçen bütün şarkılar film için yapılmış ve her biri birbirinden şahane. favorim enerjime enerji katan another day of sun.
 • 26 şubat pazar akşamı ilk akademi ödülünü alacak olan müzisyen. aday olduğu en iyi özgün müzik ve en iyi özgün şarkı kategorilerinden -ki en iyi özgün şarkıya city of stars ve the fools who dream olmak üzere iki eser ile aday oldu- en azından özgün müziği alacağına adım gibi eminim, diğerini de almaması da sürpriz olur gibime geliyor. aynı kategoriye iki müziğini de dahil etmek nedir yav adamın eserlerini birbirine kırdırmışlar resmen...

  * https://www.youtube.com/watch?v=gtwqwsnqccg (city of stars)
  * https://www.youtube.com/watch?v=ulunjmparvu (the fool who dream)
  * https://www.youtube.com/watch?v=hsg3tbzavfk (epilogue)
 • bu yaşta bu müzikler nereden çıkıyor yahu dedirten adam
 • jazz müzik konusunda gerçekten başarılı bir arkadaşımız. damien chazelle ile birlikte olduğunda akan sular duruyor adeta. filme farklı bir boyut katıyor bu arkadaşımız. 2018 güz'de çıkacak olan, damien chazelle'in yönetmenliğini yaptığı "first man" filminde de yer alacak müzisyen olarak. harika bir performans bekliyoruz.
  edit:imla.
hesabın var mı? giriş yap