şükela:  tümü | bugün
  • gitarist, ogretmen. youtube kanalinda ve sayfasinda bedava gitar dersleri yayinliyor. katie malue ile de calismis.

http://www.justinguitar.com/
  • kesinlike su ana kadar gordugum en iyi muzik hocasi. internetin, "gitar calinmayacak ev kalmayacak" kampanyasi var ise bunun en onemli saglayacisi sempatik insan.
  • bu adama helal olsun, internette tamamen ücretsiz gitar dersleri veriyor. üstelik hiç sıkıcı değil teorik konuları aralara serpiştirmiş, her kurun sonunda basit şarkılar bulunuyor. ucundan başladım ben de, en kısa zamanda bağış yapmak farz olsun.
  • uzun zamandır ara ara sitesinden nimetlendiğim gitar hocası.şimdi ben bu abinin müzik teorisi kitabını indirdim, adam girişe yazmış eğer bu kitabı nette ''bulursanız'' ve eğer hoşunuza giderse siteden bağış yapın diye.ama malum 1 pound olmuş 4.3 tl, haliyle ben de kitaba bu kadar para veremem, yapacağım bağış da adama sakız parası olarak geri döner ama en azından sözlükte reklamını yapayım dedim.
    bu arada kitap da sitesi gibi iyi.internetteki video derslerinden falan da eklemiş yazılı olarak.bence her gitarist bir bakmalı.indirin, eğer hoşunuza giderse bağış yaparsınız.
  • justinguitar adında ücretsiz gitar dersleri veren bir internet sitesi olan gitar öğretmeni. küçüklüğünde hep müzik yapmaya ilgi duymuş ancak uygun şartları bulamamış bana ikinci bahar yaşatan site olmuştur. benim gibi gitar öğrenmeye çok hevesli ancak gitar kurslarına uygun zaman ve bütçe ayırmakta sıkıntılar çeken biriyseniz burası sizin için doğru adres olacaktır. yaklaşık bir bir buçuk sene önce, elime gitarımı alıp tamam şimdi artık öğreneceğim demiştim ancak o anda internetten kaynak arasam da yaprak gibi savrulmaktan ileri gidemediğimi farketmiştim. uğraştığım çoğu video ya çok zor başlıyor ya da bir sonraki videosuyla arasında uçurum kadar zorluk farkı oluyor ve beceremediğim için sıkılıyordum. finlandiya'dan erasmus ile gelen bir arkadaşımın tavsiyesi ile justin'in derslerine başladım.

hangi gitarla başlamalısınızdan tutun, gitar nasıl tutulur, tele nasıl vurulura kadar temelde gereken her şeyi adım adım ve gerekli egzersizlerle destekleyerek öğretiyor dersler. akorları gruplara ayırmış ve her küçük seviye için size hızlıca çalmaya başlayabileceğiniz şarkılar sunmuş. böylece, sıkılmadan usanmadan ve çabucak bir şeyler çalacak hale geliyorsunuz. ayrıca sürekli devam eden bir süreç olduğu için de umutsuzluğa kapılmıyorsunuz.

ayrıca derslerde ve şarkılarda justini izlemek büyük keyif. öğretirken şarkı sözlerini akorları hatırlatacak hale getirmeye çalışırken, çok eğlenceli cümleler duyabiliyorsunuz. mesela (bkz: hit me baby one more time) şarkısını öğrenirken, bir anda kendinizi "d minor baby e more time" derken bulup kahkalara gömülebiliyorsunuz.

açıkçası benim için, eğer söyledikleri egzersizleri yaparsam hep bir sonraki seviyeyi başarabildim. yani peşpeşe gelen videolarda birden bir zorluk patlaması olmuyor. sizi o zorluğa alıştıra alıştıra getiriyor.

yani eğer ingilizceniz varsa ve ben de müzik ile ilgilenmek istiyorum diyorsanız, buyrun siz de başlayın.