şükela:  tümü | bugün
 • tron'un kurucusu, ripple'in eski china chief representative'i ve cin'in snapchat'i peiwo'nun kurucusu. forbes'un 30 under 30 listesine 3 kere girmis. bu arkadas gercekten tron'a olan inancimi arttiriyor. kendisini twitter'dan takip edebilirsiniz.
 • tron coin hakkında o kadar entry varken, justin sun hakkında tek bir entry olmasını elbette çok garipsemiyorum. ziya şu an çoğumuz ortalarda dolaşan fırsatlardan ve paralardan şaşkın, nereden daha çok kazabiliriz onu arıyoruz.

  öncelikle tron nedir? tron blockchain tabanı ile çalışan, açık kaynaklı bir global eğlence platformudur.

  peki bu tam olarak ne demek? merkeziyetsiz bir sistem olarak kurulan tron dünyanın her yerinden canlı gösterileri, online oyunları, sosyal medyayı ve hatta online kasino uygulamalarını içerisinde birleştirmeyi vadetmekte. bunu da ödeme yöntemleri, geliştirme, depolama, kazanç paylaşımı gibi hizmetler sunarak öne koymaktadır. temel amaçları eğlence sektörüne "özellikle online oyunlara" ulaşımı tek ele toplamış olan google ve apple'a rakip merkezsiz trx'i global bir ödeme aracı olarak kabul ettirmektir.

  tron'un google play veya apple store'dan farkı ise içerik üreticilerinin, kullanıcılara ulaşması için ödemeleri gereken ücret çok daha düşük olması. elbette bu iki devasa platformun yerini alacak denemez lakin sosyal medyanın her şey olduğu günümüzde getirmeye başladığı sesi tron coin başlığından bile anlayabilirsiniz. tabi şu an çoğu kişi için sadece bir kolay para kazanma yolu trx..

  justin sun hupan üniversitesi'ne özel olarak davet edilmiş ilk kişilerdendir. hupan üniversitesi haberini özel yapan ise kurucusu jack ma ve ortalıkta dolaşan alibaba grubun trx'i bir ödeme çeşidi olarak kabul edeceği söylentisidir. ne kadar doğru zamanla göreceğiz. tabi birde hupan üniversitesine yalnızca girişimcilerin alınması ve kabul yüzdesinin princeton university'den düşük olması var. tabi kıstas olarak bile kullanılan bir okul princeton, bu hupan'ın ondan iyi olduğu anlamını taşımaz sadece vizyon olarak bir örnek olacaktır.

  şu an için uzakdoğu'da, özellikle çin'de popülarite kazanmaya çalışıyorlar. bir nevi android ve apple'ın pazarına önceklikle oradan ortak olup yayılmaya çalışacaklar. bilinen yatırımcıları arasında tang binsen kendisi clash of kings'in kurucusu, dai wei ofo bike ceo'su, chaoyong wang chinaequity grubun kurucusu, yin mingshan ve yang linke bulunmakta. azımsanmayacak bir pazar hacmine sahip bu arkadaşlar elbette. henüz konuşmakta erken olsa da her ses getiren oluşum için başta bu söylenir. zamana bırakıyoruz.
 • (bkz: justin shit)
 • twitter'da başak purut ve hatta cem uzanın dahi takip ettiği yeni yetme... bizim bilmediğimiz bir şeyler mi var ki acaba ortada?
 • elime verseler ağzını burnunu kırıp bi yol kenarına atacağım yavşak.

  bugün de çıkmış şöyle bi tweet atmış.

  a very prestigious fund just decided to invest cryptocurrencies and chose #trx as one of their major portfolios. we are getting attention from mainstream fund now.

  --- spoiler ---

  buraya kim inanır esprisi gelecek.
  --- spoiler ---