şükela:  tümü | bugün
 • az önce kapımı iyi görünümlü, diksiyonu düzgün, güler yüzlü biri erkek diğeri kadın, iki kişi çaldı. önce özür dilediler, sonra "sizce yaşamla ilgili soruların cevabı nerede?" diye bir soru sordular, şıklar; bilim, felsefe, yaratıcı... bilim dedim, sonra kısa bir sohbet ettik, laf arasında "yaratıcıya inanıyor musun?" diye sordular, ben de hayır dedim. bir iki dakika da bu konu üzerinde konuştuk ayaküstü. sonra elime küçük bir broşür verdiler, "bizim jw.org adında bir web sitemiz var. yaratıcı var mıdır, varsa dünyada neden bu kadar adaletsizlik var, çektiğimiz acılardan yaratıcı mı sorumlu, ölünce bize ne oluyor gibi soruların cevabını bulabilirsin. merak edersen bir göz at." dediler.

  teşekkür ettim, içeri geçip jw.org'a girdim ve jeton yeni düştü. jw, yani jehova's witnesses*. zaten klasik müslüman olsalardı muhtemelen kısaca teşekkür eder kapıyı kapatırdım, bu adamların sohbeti iyiydi. ramazan vakti, iki tane jehova'nın şahidi kapımı çaldı ya çok garip*. keşke içeri buyur etseydim de biraz daha sohbet etseydik dedim ve jw.org'da bir talep formu olduğunu, bunu doldurunca şahitlerle görüşülebildiğini gördüm, birazdan dolduracağım. bana eğlence çıktı.

  başlığı açmamın birinci nedeni de google'a jw.org yazınca ilk olarak "jw.org ekşi" önerisi çıkıyor ama sözlükte hakkında bir şey yazılmamış. işte böyle bir şey yani.
 • dünyada en çok dile çevrilen web sitesi ünvanına sahip site. bakınız
 • bir gün ansızın kapımı çaldılar.

  buyur hacı abi
  "dünya nereye gidiyor. "
  amacınız nedir ?
  "biz sadece anlatıyoruz"
  neyi anlatıyorsunuz ?
  "kutsal kitap"

  hacı abi thanks.
  seyrek görüşelim mümkünse görüşmeyelim
 • yahova şahitleri adlı hristiyan cemaatine ait website.
  misyonerlik faaliyeti amacıyla dünyanın her köşesine ulaşıp tüm dillerde çok güzel içerik oluşturmuşlar. gerçek manada emek harcanmış.
  kürtçeyi mesela, standart kürtçeyi aşıp kafkasya kürtçesi, şikak kürtçesi, zazaki gibi şive bazında derleyip kaydetmişler.
  düşünüyorum da ben türkiye'de süleymancılar, okuyucular, mahmutçular gibi bir çok islami denen cemaat yurtlarında, evlerinde bulundum, hiçbirinde rahat bir şekilde kürtçe veya zazaca bildiğimi bile söyleyemiyordum. bizim dini cemaatler kemalizmin etkisinde kalmış olsalar gerek türk milliyetçiliğine çok sıkı sarılmışlar. fetöcülerden bahsetmek bile istemiyorum. ırşadi faaliyet diye somalili çocuklara türkçe öğretip türkçe olimpiyatları düzenliyorlardı.