şükela:  tümü | bugün
 • basrollerini kevin spacey ve jeff bridges'in paylastigi, akil hastanesine getirilen bir elemanin cok gercekci bir sekilde ben baska bir gezegenden geldim diye tutturmasini ve etrafindakilerinde inanip inanmamakta tereddut etmesini konu alan, ulkemizde vizyona muhtemelen 2002'de girecek olan filmin adi. aslinda k-pax diye yaziliyor.
 • universal pictures 'ın yaptığı k-pax adındaki bir filimdir.
  http://www.k-pax.com/ adresinde güzel birtakım oluşumlar vardır.
 • sound track'i cok ho$ olan, guzide bir kevin spacey filmi.
 • sıkılmadan izlenen cok ho$ bir film. ozellikle ilk yarısı bir solukta bitecek tarzda hazırlanmı$.. bu aralar gidilesi filmlerin ba$ında yer alıyor, muzikleri de hakkaten guzel.
 • evet film müzikleri (esas olarak ana tema) gercekten etkileyici. film de cok hos. ancak yer yer hastalari iyi eden insan tipi, "ben seni bir yerden tanıyorum ama cikartamiyorum" dedirtiyor. ancak senaryoyu tüm ihtimalleri gözeterek yorumlamaya çalışmak gerçekten keyif verici.
 • özellikle film bittiğinde insanların uzaylıydı, hayır değildi şeklinde tartışmaları sanırım filmin senarosunun amacına ulaştığını gösteriyordu ki oldukça hoşuma gitti...
 • yönetmeninin iletmek istediği mesajları, filmin sonundaki kevin spacey'in o insanı donduran gülümsememsi yüz ifadesi ve yaşamı devam ettirmek için insanlara sunulan rüşvetleri (yemek yemek, orgazm olmak vs) sıralaması ile ilettiği film..."gidilmeli, görülmeli" denilecek filmlerden...
 • mustafa topaloğlu'nun hayatından esinlenerek yapılmış, kevin spacey'in mustafa topaloğlunu oynadığı holiwuud filmi..
 • toy yönetmen iain softleyin dördüncü filmi olan k paxde başarılı iki oyuncu** ile güzel bir fantastik öykünün, öyküyü okumadığım için sanırım iyi bir yorumu diyebilirim. usta oyuncu kevin spacey film boyunca yüzünüze o kevin spacey tebessümünü monte ediyor ve filmden o şekilde uğurluyor. biraz usual suspects, biraz ordinary decent criminal, biraz rain mande dustin hoffman ve biraz da awakeningsde robert de nironun canlandırdığı karakterlerinin bir karışımını hazmetmiş kevin spacey oyunculuğuyla yine bir kevin spacey orgazmı yaşatıyor. görülesi bir film ve sanırım oyuncu dallarında bir takım oscarlara aday olmuş... yeterince doyurucu olan bu filmi mutlaka görmeli her yaşayan insan... ve filmden çıkınca daha da yaşadığını hissedecek aynı insan.

  jeff bridgesın da hakkını yemek istemiyorum. kevin spacey kadar o da rolünün hakkını vermiş görünüyor. hatta onu fearlessteki max kleinden bu yana bu kadar başarılı görmemiştim. bu ikiliyi, daha doğrusu bu kadroyu bir araya getiren debra zane*i bir kez daha alkışlamak istiyorum. yönetmenin iddiasının olmadığı yerde koşarak yetişen bu hanım, birçok filmin seyredilebilirliğini artırdığı gibi, yerinde seçimleriyle beğenilebilirliğini de, bu filmde olduğu gibi, maksimuma çıkartabiliyor.

  filmin bu kadar pozitif bir etki bırakmasındaki etkenlerden biri de ed shearmur*un filmin müziklerindeki başarısı... sheryl crow ve elton johnun birer şarkısı** ile zenginleştirilmiş filmin müziği... jenerik bitmeden çıkmak istemiyor insan*, hele bir de sheryl crowun safe and sound adlı şarkısını duyunca...

  the silence of the lambs, philadelphia gibi filmlerin de editörü olan craig mckay ise gerçekten iyi bir iş çıkarmış. sanırım bu başarısının altında the exorcist çekilirken kenarda kıyıda asistan olarak çalışmasına bağlı. bu filmin kurgusunda tek bir hata bulunmaması da gerçekten filmi beğenmemize sebep.

  kurgu demişken, gene brewerin hikayesini senaryolaştıran toy yazar charles leavitti de the mightydeki kadar başarılı buluyor ve iain softley ile ikisinin de gelecek vaad ettiğini söylemek istiyorum.

  usta ve toy sinemacıların bu buluşmasından, k paxin hakkını verdikleri kanaatine vardım. yılın filmi değil belki ancak analizini yapmaya değer bir film. ve tabii ki "sinema biletine verilen para sonuna kadar helal olsun" bir film.

  en güzeli de hikayenin bir sonu olmaması sanırım. baştan sona "nasıl yani?" şeklinde devam eden bir hikaye.*
 • kevin spacey'nin muz yerken sevimliliginin doruguna ciktigi film.
  evet hatta konu ilginizi cekmiyor olsa bile kevin spacey'i muz ve cilek yerken gormek ugruna katlanabilirsiniz bu filme. (konu da gayet guzel o ayri.)

hesabın var mı? giriş yap