şükela:  tümü | bugün
 • sanırım koreli yapımcıların kore popüler kültürünü diğer ülkelere yaymak için yaptıkları bir müzik organizasyonu.

  anladığım kadarıyla bunun bir de k-dance festival adı altında bir de dans yarışması versiyonu var. orda da kore şarkılarına dans ediyorlar falan.

  festivaller, ilk olarak katılımcı ülkelerin her birinde ayrı ayrı yapılıyor ve* o ülkede dereceye girenler daha sonra diğer ülkelerin dereceye giren yarışmacılarıyla yarışıyor. birinciye de kore'de bir albüm, klip vs. falan yapma fırsatı veriliyordur diye tahmin ediyorum. aslında bu paragrafın yarısını salladım çünkü youtube'da denk geldiğim bir iki video sonrasında böyle bir organizasyonun olduğunu anladım. 2-3 performans daha izleyip ülkemizden bu festivale katılım konusunda istekli olan gençlerin olduğunu gördüm. ancak, izlediğim ve dinlediğim gürültülü videolar sonrasında araştırmalarımın devamını getirecek enerjiyi kendimde bulamadığım için bir kısmını hayali olarak yazdım.

  tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

  bi kaç örnek verelim de tanım havada kalmasın.

  k-pop world festival 2015 turkey- perihan aslan-ailee don't touch me

  (kpop world festıval 2016 turkey) auditory hallucination (jang jae ın ft nashow) cover beyza demir
 • türkiye'de fazlası ile katılımcısı bulunmaktadır. zaten ilgili olanların bildiği üzere bir çok k-pop ve k-drama fanı var ülkede, ama bazı arkadaşlar işi daha ileri götürüp aktif rol oynamak istemişler. kore şarkıları ezberleyip orjinal aksan ile söylüyorlar, dansları çalışıp yapıyorlar.

  iyi olduklarını şu koreli tepki videosundan görebilirsiniz.
  https://youtu.be/h2ba0y-ejzs

  bu seneki türklerin videolarını izlemek için youtube'da "k-pop world festival 2017 turkey" şeklinde aratabilirsiniz.

  ek: böyle gençleri her zaman desteklemişimdir, hayata seyirci kalmayıp sahneye çıkmak isteyen nesil bu ülkenin geleceğidir. ne alakası var demeyin, az düşünürseniz anlarsınız.