şükela:  tümü | bugün
  • biraz daha uzun tutulması ve açılması saçılması gereken anime. bu haliyle bile yeterince güzel. farklı krallar ve renkler olması çok hoş, ama her kralı göremiyoruz, görsek bile aktif bir rolleri yok.
  • 2012 de yayınlanmış olan anime. hastası olduğum animelerden birisi. henüz bitmemişken izlemeye başlamıştım. lakin bitti diye de sevinemiyorsunuz çünkü soru işaretleri ile dolu bir şekilde bitiyor. hala animenin çıkmasını bekliyorum merakla. zira mangasını pek okumaya gönlüm yok.
    tür olarak izlediğimiz anime shoujo dur. genelde shounen ile karıştırmaktalar. ancak dikkatli izleyici erkek karakterin çok über yakışıklı çizildiğini fark ederse anlayacaktır. kadın karakter azdır ve öyle aman aman değillerdir. konusu da güzeldir. ağır bilimkurgu içerir ve bunu az da olsa gerçek dünyaya bağlar.
    çizimleri, renk tonlaması, müzikleri her şeyi çok güzeldi.
    mangasının seinen, shoujo, yaoi ve shounen-ai türleri mevcuttur. ayrıca light novel lari de vardır. mangaka biraz fazlaca türler arasında gezindiği için okuyasım gelmedi doğrusu.
    anime lokma kadar kedisi* ve shiro için bile izlenir. konusu karmaşık anlatıldığı için dikkatlice izlenmelidir yoksa olayları kaçırabilirsiniz. ayrıca shounen-ai tadı vardır shiro ve kuroh arasında. işin sonunda shiro ya bayılan bir izleyici olarak kuroh a düşman oldum diyebilirim.
    izlediğim çok çok kaliteli seriler arasında ilk 10 girer diyebilirim.
  • birinci bölümünü yeni izledim ama dikkatimi çeken şey seiyuu kadrosu oldu. bütün sevgili seiyuularım var bu animede. daisuke ono, sakurai takahiro, yuki kaji ve mamoru miyano. bir shin-ichiro miki eksik ama olsun, biz onu roy olarak sevdik zaten. bu kadar müthiş sese bünye dayanır mı bilemem artık.
    bir de kuroh yatogami fena şekilde sebastian michaelis'i andırıyor. onun uzun saçlısı işte. bir de aynı kişi seslendiriyor. çakmasını yaptın bari sesi farklı olsaydı.

izledikten sonra geldim sayın seyirciler. aşırı beğendim ben bu seriyi. shiro'nun tipleri yerim. gerçi bu animeden haremime katacağım kişi kuroh yatogami oldu. çizimler çok iyi. yalnız genel anlamda erkek karakterlerin feminenleşmesi dikkatimi çekiyor. zaten farkındaydım durumun ama bu animede iyice anladım. eski animelerde erkekler geniş omuzlu, daha erkeksi kişiler iken günümüz animelerinde daha zarif, daha naif çizilir olmuşlar. bizim de beğeniler o yönde. eskinin jön anime kişileri gözümüze çirkin geliyor artık. o aşık olduğumuz mamoru'yu bugün görsek beğenmeyiz. gerçi ben eskiden beri mini mini karakterleri sevmişimdir. ilk anime aşkım da mamoru değil rei hino idi ama bunu çok karıştırmamak lazım. demem o ki, izleyin, izlettirin.

biraz daha düşündüm de geldim. kuroh yatogami sanki yu kanda ile sebastian michaelis'in kayıp çocuğu gibi. biraz babaya çekmiş, sonra biraz da öbür babaya. saçma oldu ama öyle işte.
  • 7 adet kral ve krallara ait özel yeteneklere dayalı bilim kurgu türündeki anime. neler olup bittiğini anlamak zaman alıyor. ayrıca sıkıcı ilerliyor. hal böyle olunca 3-4 bölüm ilerlemeden bırakabilirsiniz. ben sonuna kadar izledim ve zaman kaybı olduğunu söyleyebilirim.
  • red king suoh ve şu kaykaylı velet mikasi dikkatimi çektiği için izlediğim anime. son bölümlere kadar neler olup bittiği anlaşılmadığı için ortalarda sıkıcıydı ama son bölümü güzel yapmışlar.

--- spoiler ---
    son bölümde * fazlasıyla gereksiz aslında yani yedinci kral ve birinci kralı suoh onu da mavi kral öldürüyor birinci kral ölümsüz olduğu için kurtuluyor da olan red king'e oldu be. son sözü kaldı akılda.
    --- spoiler ---
  • yıllar sonra filmi k* i izledim. hiç mi hiç beğenmedim. animedeki shoujo öğesini çok seven ben bu sefer filmi seinen görünce gözüme pek bir tırt geldi. devam serisini izleyeceğim bakalım. inşallah mangaya uyup türünü tekrardan değiştirmezler. filmdeki tek efsane yeni kırmızı kralın doğmasıydı gözümde.

görüntü kalitesi, renk kullanımı müzikleri hala güzel. hevesle devam edecekler hayal kırıklığı yaşayabilir.
  • return of kings adındaki ikinci sezonunu da izledim. sadece shiro görmek istiyorum diyorsanız tam bir hayal kırıklığı. çok az görünüyor. ilk sezonun efsaneliği için izlerim derseniz hayal kırıklığı. görüntü, ses, renkler yine mükemmel ama konu hiç olmamış. devamı gelirse izlemeyeceğim.
  • konusu yavaş ilerleyen anlaması zor olan vakit varsa eğer birinciden sonra bir süre kafa yorup ikinci kez izlenmesi gereken bilim kurgu animesidir. kralların hayatlarından bahsedildiği bir sezon daha gelecekmiş heyecanla beklemekteyim lakin bu sezondan önce kafadaki soru işaretlerini silecek bir filmi gelse muhteşem olur tabii.