şükela:  tümü | bugün
 • 15. uçan süpürge kadın filmleri festivali'nde fotoğraflarıyla ekibe yardımcı olan dayanışmacı fotoğraf atölyesi ya da oluşumu. fotoğraf makinelerinden taşıdıkları flaşlar aslında yüzlerimizdeki tebessüm flaşlarına hayat veriyor. onları simamıza umut parıltısı olarak dönüştürüp, yerleştiriyor. sağ olsunlar. kendilerinin rastladığım internet siteleri şu şekilde: http://www.kaatolye.com/
 • ankara güneş sokak'da başarılı etkinlikler yapan bir oluşum. alakasız zamanlardaki çat kapı ziyaretlere karşı misafirperverlikleri de on numaradır.
 • çok sıcak bir ortamdır. sadece fotoğraf ve fotoğraf eğitimi yoktur bu eğitim öğretim yuvasında. fotoğraf adına ve bağlamlarında doyurucu tüm bilgiye zaman kavramı olmadan ulaşabilirsiniz. herkese açık sık sık yapılan geniş perspektifli alan derinlikli söyleşileri cazibesini arttırır. en önemli özelliği de çoğu fotoğraf kursunda olan kendini beğenmiş kasıntı her bir şeyi bildiğini sanan tek bir eğitimci olmamasıdır. candır fazlı hoca...
 • 2011 yılında fazlı öztürk, oğuz karakütük, nazlı deniz oğuz ve serhat şatır tarafından kurulan ka fotoğraf geliştirme atölyesi, fotoğrafı kullanarak kendini ifade etmeyi seçen ve bu ifade biçimini beslemek için pek çok yolu denemeyi isteyen insanların bir araya gelerek hayata geçirdiği bir mekan.

  bu nedenle hem öğrenmek hem de öğrendiklerini aktarmak için fırsatlar yaratmayı hedefliyor.

  2011 yılından bu yana ankara’da faaliyet gösteren ka fotoğraf geliştirme atölyesi, programında yer alan ileri düzey atölyelerin, düzenli olarak gerçekleşen konuk atölyelerin, söyleşi ve etkinliklerin yanı sıra temel düzeydeki atölyelerle fotoğrafa yeni başlayanlar için ipuçları paylaşarak ankara’da her seviyeden katılımcıya açık olan, fotoğraf merkezli bir hareketlilik için adımlar atmakta.

  ka fotoğraf geliştirme atölyesi yeniyi, sınırların dışını, yaratma cesaretini keşfetmek üzere yalnızca fotoğraf değil; sanatın her alanında üreten insanları mekânında buluşturmayı amaçlayarak, anlamak ve anlatmak üzerine kurulu disiplinlerarası bir etkileşimle kendini sürekli yenilemeyi hedefliyor.

  ka, antik mısır inanışına göre insanın görünmeyen bedenidir.
  ka fiziksel bedenden bağımsızdır, ölümsüzdür…
  ka, varlığın muhafaza edici ve yaratıcı unsurudur.
  her varlığın ka’sı kendine özgüdür.
  varlık geliştikçe ka’sı da gelişir.*