şükela:  tümü | bugün
 • ayrıca amblemi kızılderili kafasından ibaret, lakabı "buffalolar" olan bir belçika 1.lig takımıdır kaa gent.
 • belçika'daki gent şehrinin, lakabı buffalolar olan futbol takımı.

  http://www.transfermarkt.de/…tseite/verein_157.html
 • bu sene çok kötü bir grafik çizen belçika takımı. 6-7 yıldır desteklerim hiç bu kadar kötü görmedim bu kadarını haketmediler.

  http://sport.be.msn.com/…gue/ranking.html?comp=2639
  (bkz: #26052500)
  (bkz: #26052587)
 • bugün 90. dakkada iki adet gol atarak yenilgiden kurtuldular.

  bana da bir miktar para kazandırdılar.
  kupon yatıyodu amk.
 • 2014-2015 sezonunda tarihlerinde ilk kez belçika ligi şampiyonluğuna ulaşan takım.
 • 115 yaşındayken şampiyonluğu yaşamış gök mavili takımım.
 • sezonun tamamı boyunca playofflar sonunda gent şampiyon olacak deseler, belki küfrederdim karşımdakine. gerçekten hala inanmakta güçlük çekiyorum şampiyon olduklarına. brugge fırtına gibi girdiği bir sezonu, sezon sonuna doğru büyük düşüşe geçerek nasıl kaybedebildi aklım almıyor. ben avrupa ligi'nde final bekliyordum kendilerinden mesela, herşeyi geçtim ligi çok rahat götürürler demiştim çünkü çok olumlu top oynuyorlardı. bu takıma ne olduysa oldu, sezon sonuna doğru düşüşe geçtiler. brugge'ün dnipro'ya elenmesiyle iyice dibe vurduklarına kanaat getirmiştim ama belki bunu avantaja çevirebilir diye düşündüğüm tek takım anderlecht idi. anderlecht de isim olarak belki ligin en iyi kadrosuna sahip olmasına rağmen dengesizliklerine devam etti ve gent'e gün doğdu. tarihlerinin ilk şampiyonluklarına imza attılar ve bunu sonuna kadar hakettiler. o çok beğendiğim brugge'ü her maçta perişan ettiler. bu mütevazi kadrolarına rağmen playoff'ta bir de geriden gelerek şampiyon olmaları takdir edilesi. bu ligi çok iyi bilen hein vanhaezebrouck'u ve oyuncularını tekrar tebrik etmek lazım. son olarak, club brugge sana neler desem hiç bilmiyorum. en son şampiyonluklarının üzerinden 10 sene geçti, bunu da kaçırdınız bir 10 sene daha şampiyon olamazsınız artık.
 • (bkz: üst)
 • şampiyon olan kadrolarına şöyle bir göz attım.o kadar mütevazi bir kadroları var ki bu kadroyla şampiyon olabilmişlerse gerçekten alkışlamak lazım.şampiyon olmalarının yanı sıra şampiyonlar ligine de doğrudan katılma hakkı kazanmışlardır.nitekim bu mütevazi kadrolarıyla şampiyonlar ligi seviyesinde başarılı olmaları çok ama çok zordur.türk takımlarımızın keşke bizim gruba düşse diye iç geçirebilecekleri takım kategorisindeler.
 • 151 yıllık tarihlerinde ilk şampiyonluklarını yaşayan güzel şehrin güzel kulübü. tuhaf olan ise 150 yıl boyunca şampiyonluk yaşayamayıp, futbolun endüstriyel ve ekonomik olarak zirve yaptığı dönemde her zamanki standartlarında para harcayıp bu şampiyonluğu kazanmaları. bu başarılarının daimi olacağını düşünmeyenlerdenim ancak yine de taraftarlarına ve sempatizanlarına yıllar sonra güzel bir hediye vermiş oldular.

  bu tarihe kadar ki en büyük başarıları ise 2006 ve 2007 yıllarında intertoto kupası'da finalde kaybetmeleri.

  ayrıca kadrolarında arnavutlukvatandaşı olup benimle aynı isme sahip bir oyuncusu vardır.
  (bkz: gereksiz bilgiler)