• fince karanlık devir ya da karanlık çağ anlamına gelen söz.apocalypticanın cult albümünden muhteşem bir şarkı..ayrıca jarno lathi adında bir finlandiyalının art stüdyosunun adı.çok başarılı çalışmaları var..kendi deyimiyle:
    it´s dark
    it´s elegance
    it´s diabolic
    it´s impressive

it is kaamos
  • genelde finlandiyalı gruplar intro veya outro tarzı $arkılarında isim olarak kullanırlar bu kelimeyi. ayrica sevgili dostumun sözlük adı***.
  • hoşsohbet, çok gülen, güzel gülen, fantastik dünyalar hakkındaki bilgisi engin, yaratımı kuvvetli bir hanımefendi. pek severiz ailecek kendilerini.
  • geç kalmasıyla ün yaptığı sanılan, ama buna karışıl geç kalanların 105 saatlik bekletişlerine asla kızmayan, üstelik bugüne kadar bi oyuna geç kaldığı da görülmemiş olan kişi. hatta gm yoktur ama o oradadır.

ispiyon editi: övgü yoluyla hakaret
  • ekşi sözlük ekmek yoksa pasta yiyelim zirvesinde millet türlü çeşitli şebeklikler yapar** alkol sınırlarını zorlarken sanırım yanına oturdukları kaloriferinde etkisiyle bir kenarda scrabble oynarken dikkatimi çekmiş * bir tamir edip bir bozduğum hoparlörle yardımcı olmaya çalıştığım bir nevi co-djlik yapma şansını edindiğim az ama öz konuşan sözlük yazarı.*
  • uzun bir aradan sonra kendisini eksi sozluk seksenli yillar zirvesinde tekrar gördüğüm, vampir zamanlarında birlikte epey eğlendiğimiz, uzunca bir dönem sihir cafeyi kendine mesken etmiş, dağınık düzen kurmada gayet başarılı olan, biraz da maymun iştahlı olabilen bir zat'ı muhterem...
  • bu arkadaşımızın saçlarının bir de ripley modeli olduğu günler vardı... tarih fi... her hali güzel canım...
  • ay ben hastayım sıcak elma suyu içeceğim şarabında bir tadına bakarım diyerek başladığı bir zirvenin ilerleyen saatlerinde olaya smirnoffla devem ederek takdirlerimizi kazanmış ve artık 13 ve 3 ayrımına varmış bir kişi kendileri.****
  • artik,ruslarin sicak denizlere acilmak istemesi,mississippi nehri ve kargalar hakkinda soz sahibi olan yazarlardan biri*
  • neşeli ve atik genç, smirnoff partneri. two towers-lux aeterna remixini duyduğunda yaşama ara veriyor.
    elma suyundan smirnoff'a geçiş sürecindeki surat ifadeleri kare kare irdelemeye değer:

- alkol almıyorum, antibiotik kullanıyorum.
    - alkol almamalıyım antibiotik kullanıyorum.
    - alkol alsam antibiotiğin etkisi kaybolur mu?
    - antibiotiği en son ne zaman aldım?
    - yarın tekrar alacam nasılsa, bugün de böyle geçsin.
    - pınaarbaşşı burrmaburma yaaaryaaryaaryaaryaaryarammannn!

büyüyünce unbreakable olacakmış, öksürmeyecekmiş.
hesabın var mı? giriş yap