şükela:  tümü | bugün
  • benim en yakin arkadasim...
  • iyidir hoştur ama çok yavaş anlatır...
  • vakti zamaninda* c ogrenmeye* ba$lamami saglayan insan..
  • iyi işler yaptığına inanmama rağmen,anet newsserverın c/c++ grubunda kendisinin ve kankalarının lamerimsi tavırlarını gözlemleyerek kişiliği hakkında hayal kırıklığına uğradığım insan
  • sanirim sene 1997 ve kaan aslan dernektedir*

bir şirketin yazılım müdürü olduğunu söyleyen kişi dernek ve eğitim programları hakkında kendisinden bilgi almak ister..

(adamın ukala olduğunu teknik konuşmaya çalışmasından anlayan ve onunla dalga geçmek ve biraz da eğlenmek isteyen kaan aslan’ın ilgili kişiyle eğlenceli dialogu aşağıdaki gibi gelişir)

y.m* - biz derneğiniz ve c language training programınız hakkında bilgi almak istiyoruz..ben c’yi çok seviyorum..c çok powerful bir language..istediğiniz yere access edebiliyorsunuz.
    k.a* - pek ağnamadım ama ?
    y.m-siz object orientation yapiyor musunuz ?
    k.a-şey..pek ağnamadim ne dimek istiyosunuz ?
    y.m-yani nasil diyorlar..ee, nesneye yöneliyor musunuz ?
    k.a-hee ! biz de nesneye yöneliyok gari.. öyle hep beraber argadaşlarla yöneldik gedeyok işte..
    y.m-peki nasıl çalışıyorsunuz ? project team falan mı oluşturuyorsunuz ?
    k.a-nee, prokeç neyi ? .. yoh ! heç de öyle çalışmıyoz.. ben şöyle çalışayom : oturuyom bilgisayarın başına öyle çalışayom..hasan emmim vaadı burda ; o bi çay demler ben de yazakoyarım..hehhee ! biz hepimiz nesneye neyin yönelmiş gedeyoz öyle işte..
    y.m-hangi platformlarda çalışıyorsunuz ?
    k.a-yoo! ben plakçıda çalışmayom ; burda çalışayom..
    y.m-yok beyfendi, hangi operating system’larda çalışıyorsunuz ? dos gibi falan yani ..
    k.a-hee.. dos, windows, unix’le de çalışayoz.. bütün sistemleri su gibi eçmişiz..heç bişi bırakmamışız..her bi şeyini öğrenmişiz.. burda bi de sacit dayım vaadı..şimdi köydedii davar güdee kendisi.. bak oğun bi sistemi vaadı 'gapıla 2000' çok gözel bi sistem idi, öyle pencere neyin yok idi..doğrudan gapıdan giriyoduk.. çal kapı giriyoduk eşte..bazı kapıdan herkeş giremezdi amma.. her gapıda koruma görevlisi neyin vaadı..
    gendimizi çok güvenlikte hissedeedik..
    y.m-valla beyfendi çok şaşırdım..yani sizler emin misiniz böyle programming yaptığınıza ? örneğin şimdi ne ile uğraşıyorsunuz ?
    k.a-ben şincik aygıt sürücüleriyle uğraşayom..brinterlere neyin program yazayom. hasan emmim de dest işlemlerini yapayo..
    y.m-aman ne iyi..iyi günler efendim, kolay gelsin.
  • ukalalık yapan biriyle dahi köylü ağzıyla dalga geçmek maksatlı konuşmayacak biri. "üniversiteden öğrendim" lafına gülümseyen, verdiği eğitimle üniversitede gördüğümüz öğretime gülümseten, sistem programlama, kökünde c geçen bilumum dilin ve bu dillerin kullandıkları platform ve kütüphanelerin gurusu, "kendine has motiflere sahip", dersine girilesice "sensei".

(bkz: bir insan nasıl her soruyu yanıtlayabilir)
    (bkz: iyi insan)
  • abisi gürbüz ile kollarına taktıkları ilk casio saatlerden bu yana c programlama dili hayranı idealist kişilik.
  • c dilininin bir bilgisayarci için nekadar onemli oldugunu ogrenmeme vesile olan kişi
  • arkadaşları ve oğrencileri ile birlikte butun kodları tamamıyle kendilerine ait bir isletim sistemi yazmaya çalışan azimli insan. evet arkadaşlar, baslıyoruz arkadaşlar lafını ağzından hıç eksik etmez
  • birden çok kişiden c dersi almadım, ancak programlama ve benzeri konularda bir kaç eğitime katılmışlığım vardır.
    içlerinde en çok verim aldığım, en keyifli ders anlatımına sahip olanlardandır benim için.