• bu sabah aldığımız habere göre kendisi kalp krizi sonucu vefat etmiştir.
    en son doğum günümde peçeteye beni çizerek gülümsetmişti. çok üzgünüm.
  • "giden her sevgili yerine veliahtını bıraksaydı, böylece kimse yalnız kalmazdı.." aforizmasının sahibi süper çizer
  • yıllar önce uğur durak'ın başında olduğu, akşam gazetesinin eki olarak verilen kadayıf dergisinde görmüştüm ilk.internet konseptli bi köşe çiziyodu gayet vasat espriler ve çocuk dergisi tadındaki çizgileriyle.sora dergi kapandı, aynı ekip kazandibi adlı çizgiroman dergisini çıkardı, orada var mıydı hatırlamıyorum. (zaten dergi ömrü en kısa süren mizah dergilerinden biri oldu)

yıllar sora da, birden l-manyak'ta ilginç bi şekilde 6 sayfalık öyküsüyle belirdi ve bambaşka bi mizah anlayışıyla oluşturulduğu belli olan güzel ikili tiplerini çizmeye başladı.oldukça da komikti, sürmemesi üzmüştü beni.

ordan da kayboldu, ekmekte çizdi bi ara güzel ikiliyi (ki tekrar vasattı ilginçtir), o da kapandı ve şimdi gözükmüyo.

çizgisi, öyküleri, tipleri ve diyalogları l-manyak döneminde ürettikleri gibi olsa ve yakın zamanda beklediğim yeni aylık mizah dergisinde çizse keşke dedirtmektedir.
  • asıl soyadı gügercin'dir. söylenmesi kolay olsun diye güvercin telaffuzunda beis görmemiştir. sürekli gülümseyen biridir. bu onu sevimli yapan unsurlardan sadece biridir. ya da biriydi. kayboldu.
  • son aldığımız duyumlara göre yepyeni bir mizah dergisi olan dumanı üstünde tazecik ''ekmek'' dergisiyle (http://www.ekmekdergi.com/) karşımıza çıkacakmış:
  • (bkz: lmanyak),(bkz: güzel ikili).
  • sevenlerine sabır dilerim. ışıklarla uyu güzel insan. cenazesi 05.07.2018 perşembe günü ikindi namazı sonrası defnedilmiştir.
    o gitti çizimleri kaldı, köy okullarına ulaşan çocuk kitapları kaldı...
  • l manyağı aldığım dönemlerde hikayelerini okuduğum çizerdi.genç yaşta hayata veda etmiş allah rahmet eylesin.
  • doksanlarin ilk yarisinda 12-13 yas arasi uc kafadar rahmanlar sahilden atlayip adaya gittigimiz derme catma sandali kullanan eski dost. ah be kardesim...
hesabın var mı? giriş yap