• 2016 avrupa atletizm şampiyonası erkekler yarı maraton mücadelesinde 1:02.27'lik derecesiyle gümüş madalya kazanan devşirme atletimiz.
  • asıl adı mike kipruto kigen olan kenyalı 1986 doğumlu devşirme atletimiz. daha önce kenya için yarışırken 2006 afrika atletizm şampiyonasında 5.000m ve 10.000m koşularda gümüş madalya ve 2006 dünya kupasında 5.000m koşuda gümüş madalya kazanmış atletimiz, bu yıl amsterdam'da düzenlenen 2016 avrupa atletizm şampiyonasında erkekler yarı maratonunda ülkemize gümüş madalyayı getirmiştir.
  • 72. seul maratonunda 2:06:10 (2016) yaparak maratonu 3. bitiren kenya asıllı türk koşucu. kendisinin bu derecesini türk vatandaşlığına geçmeden yaptığını tahmin ediyorum çünkü hiç bir türkçe kaynakta bu bilgiye rastlanamıyor sadece vikipedide süreden bahsediliyor. 2016 senesinde düzenlenen abrupa atletizm şampiyonasında seuldeki maratonda 2. olan atlet birinci geldiğinden atletimiz ikinci olarak bitirmiş. kendisinin çok başarılı bir atlet olduğunu düşünüyorum, rio olimpiyatlarında ülkemizi temsil edecek son üç sporcudan birisi ve açıkçası benim taha akgül'den sonraki madalya umudum. umarım bir çılgınlık yapıp altın madalya kazanır da ortalık şenlenir ama diğer yarışlarda kendisini geçen abraham tadesse isimli eritre kökenli isviçreli atlet de bu yarışta koşacağı için gümüşte de kalabiliriz. ama dediğim gibi umarım bir çılgınlık yapar ve altını kapar.
  • şu an rio'da maratonda mavi şapkasıyla koşmakta olan atlet.
  • mavi şapkasıyla rio'nun her yerinden görülebilen atletimiz. tay gibi koşuyor maşallah. aha işte helikopter kamerasından yine gördüm... haydi kaan, olimpiyatların kapanışı senden olsun.. bu arada bu atletleri kenya' da bulup devşirip getiren irfan özbilen'den dolayı soyadı özbilen'miş.

şapka çıktı editi: sporcumuz şapkasını çıkarıp atmasıyla bir anda gözden kaybolmuştur. arıyoruz kendisini...
  • 13. ras al khaimah yari maratonunu 59:48 sureyle bitirerek 11. olmus ve daha once kendisine ait olan 1:00:08'lik turkiye rekorunu da kirmis olan atlet.
  • ıneos 1:59 challenge'da eliud kipchoge'nin 41 pacer'ından biri olacak
  • yarın koşu ve spor tarihi için çok önemli olan ineos 1:59 challenge'da eliud kipchoge'nin pacerlarından biri olarak görev alacak.
  • valencia maratonu'nun 39. edisyonunda, 2:04:16'lık derecesiyle avrupa rekorunu kıran 33 yaşındaki atletimiz. mo farah'ın geçen sene şikago maratonu'nda 2:05:11 ile kırdığı avrupa rekorunu geliştirdi.
hesabın var mı? giriş yap