şükela:  tümü | bugün
1056 entry daha
  • adamın söylediklerini sanki ilk defa duymuş gibi tepkiler veriliyor burada.

çok değil, bundan aylar önce kellesi isteniyordu yine aha bu sayfalarda.

güzel olan hiç bir şeyi haketmeyen bu ülkeye fazla olan adam.
  • ülkede hakim olan "bitaraf olan bertaraf olur" anlayışının en kıymetli kurbanı.

ulan orospu çocukları ben bu adamla büyüdüm lan. bu adam bana basketbolu, sporu sevdirdi.

işi gücü rant olan sporla alakası olmayan spor yöneticileri kaan abinin de başını yedi. böyle ülke sporunun ben amına koyayım. artık kadıköye gider abimizle beraber izleriz maçları.

şimdi açın beyaz tv de rok izleyin orospu evlatları.
  • önceden de yazmışımdır illa ki, kendisini çok severim. derrick rose konusunda hiç uyuşmadık, hatta twitter'da taciz derecesine zorladım kendisini, ama asla tek kötü bir söz bile söylemedi.

kişiseli bırakıp genele geçecek olursak, sanırım hepimiz farkındayız ki bu adam türkiye'ye ciddi anlamda fazla. egosuzluğu, eğlenceli yorumları, iş etiği ve her şeyden önemlisi bilgi birikimi. şu an türkiye'de spor yorumcularını bir incelesenize. spor baya ağır bir kelime olarak kalıyor, futbol yorumcularını inceleyin. devir kaan kural'ların, uğur meleke'lerin değil, ertem şenerlerin, rasim ozanların devri. bilgi, türk toplumunda hiç bir zaman saygı duyulan hatta daha kötüsü gerek duyulan bir şey olmadı. türk televizyonculuğu her zaman rating'e baktı. denemesi bedava, koyun sinan engin'i nba maçı yorumculuğuna bakın bakalım ratingler tavan yapıyor mu yapmıyor mu?

şu düzende devam etmek istememesini tamamen anlarım. ergin ataman'ından murat özaydınlı'sına kadar nelerle uğraşmış bugüne kadar. burayı okuduğunu bildiğimden kendisine küçük bir ricam; " abi, potacastleri kesme lütfen. bir de ara ara yazı patlatsan senden güzeli yok."

ayrıca kadıköy'de açacağı kafesine elimden geldiğince gitmeye çalışacağım. bu tarz adamların değerini popüler kültür bilmez, biz bilmeliyiz.
  • açtığı cafe tutsun. şubeler açsın. para babası olsun. o "güçlü"lerden birinin odasına girip hohoho diye güldükten sonra hoşçakalın deyip çıksın. he şimdi de yapabilir bunu ama köşeyi döndükten sonra daha tatlı olur.
  • cafe konusu daha da dillendirilirse, uğur meleke'ye getirdiğimiz uğursuzluğu adama da bulaştırılmasından korkuyorum. ha böylesi adamlara çok açız, ama onlar da ekmek yiyecek.
  • ülkede büyük bir eksikliği hissedilen spor temalı cafe-bar bir yer açmasını derinden istediğim basketbol gurusu kişisi.
  • türkiye'de nba yorumlaması gereken tek insan. o da artık yorumlamayacakmış. yapma etme kaan abi, zaten maçları izlemek için linklerde sürünüyoruz, bari potacast devam etsin, hatta video şeklinde olsun.
  • o kilolarla basketbol yorumlaması ironikti zaten.
  • bana çocukluğumdan beri sevimli ve sempatik gelen adamdır. basketbolla hiç ilgilenmedim ama nadir izlediğim maçlarda genelde yorumcu olarak kendisi olurdu. o kadar heyecanlı yorumlardı ki, basketbol için yaşadığı belliydi. ancak her şey bir kenara, türk sinema tarihindeki en underrated komedi filmlerinden biri olan fasulye'nin prodüktörü olduğu için bile kendisine derin bir saygı ve sevgi beslerim. film gişede başarısız olmuş ve kaan kural'a büyük bir borç gelmişti. bir röportajında uzun yıllar aldığı maaşı hep filmden kalma borçlarına yatırdığını söylemişti.

uzun lafın kısası, bu adam hep başarılı işler yaptı ama ne hikmetse pek tutturamadı. ülkedeki genel algıyı bilmesine rağmen buna uymak istemeyip, bildiği gibi yaşadı ve bu minvalde işler çıkardı. anlaşılan yorulmuş bundan ve bir köşeye çekilip dinlenmek istiyor. hakkıdır da, kafe işinde başarılı olacaktır. hiç değilse o tür yerlere giden kitle genel kesimden değil.
618 entry daha