şükela:  tümü | bugün soru sor
1971 entry daha
  • halen daha luka doncic hakkında "ya süperstar olabilir mi çok emin değilim, allstar okey ama süperstar, bilmiyorum" diyen nba yorumcusu. bunu diyen adama göre butler, wall filan süperstar ha..

kaancım luka hali hazırda bir süperstar gibi oynuyor ve sen niye görememekte ısrar ediyorsun bilmiyorum ama adam nba tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olma yolunda ilerliyor. süperstarlar köpeği olacak adamın 2-3 seneye.

en komiği de bu kadar basketbol izleyen/yorumlayan adamların şu çocuktaki ışığı/yeteneği göremiyor olması. iki dakka durup düşünüp şunu demiyorlar ya; ulan bu şişko, hantal çocuk nasıl oluyor da insan azmanı, çita gibi atletik nba oyuncularını daha bu yaşında madara ediyor?

bu sorunun cevabını bulduğunda kaan, luka'nın nasıl seviye bir basketbol yeteneği olduğunu anlayacaktır. o seviyeye çıktığında da zaten "ben zamanında demiştim efsane olacak diye" diyecektir. şimdiden notumuzu düşelim ve tarihin tekerrürünü izleyelim.*
  • yukarıdaki arkadaşa katılmakla birlikte kendisi ön yargılı bi yorumcu. luka doncic e sırf avrupalı olduğu için mırın kırın ediyor. kimse farketmese de doncic tarihi bi çaylak sezonu geçiriyor(21 sayı 7.4 ribaund 5.7 asist). hem istatistikleriyle olsun hem de takımın liderliğini 19 yaşında ele alıp yaptıklarıyla. en son hangi çaylak doncic in istatistiklerini tutturup onun kadar etki yaptı çaylak sezonunda bilmiyorum. muhtemelen blake giriffin dir. araştırın bakın o arada ne süper yıldızlar geldi nba e(ben baktım kat, damian lillard ben simmons, kyrie irving vs.). eğer doncic siyahi bir amerikalı olsaydı şu an kendisinin(kaan kuralın) elmas diye tabir ettiği sınıfa kafadan yazardı.

kaan kuralın nba bilgisine laf edenler net cahildir fakat kaan kural kendi fikrini üretme ve analiz konusunda senin benim gibi adamların bi tık üstündedir. amerikan medyasını takip edemiyoruz ama tahminimce bize yayınlarda anlattığı çoğu şey oralardan okuduklarıdır diye düşünüyorum.

not: bi kere şunu bilin arkadalar dallas rick carlisle döneminde hiç bir zaman tanking yapmadı. tanking yapan takımın galibiyet sayısı 20 yi geçmez. bir de dallas belli bi yere kadar play off potasındaydı o kadroyla ne tankingi. şu an 27 galibiyetteler muhtemelen 30 un üzerinde galbiyet sayısı ile sezonu bitirecekler böyle tanking mi olur.
1 entry daha