• seninle meslektaş olmaktan utanan bir fizyoterapistim kaan.

2018 kpss'ye ben de girdim. işten fırsat bulamadığım için çalışmamış sınavı da sallayıp çıkmıştım. genel kültür kısmı da bomboştu. ona rağmen 68 puan vermişler.

sen nasıl becerdin lan 53 almayı. o zekayla adını soyadını nasıl kodladın peki ?

varsa seni tanıyan bilsin. bu kaan binlerce fizyoterapistin hakkını yedi, göz göre göre...

haram olsun.
  • kpss sınavından 53 puan alan ve torpille sağlık bakanlığı bünyesine “fizyoterapist” olarak atanan şahıs.

yiyin efendiler yiyin... aksırana tıksırana kadar yiyin.

link: https://twitter.com/…tatus/1264290355220041728?s=21
  • türkiye'de çalışmanın değil ideolojinin değer gördüğünün bir başka kanıtıdır. buna benzer birçok durum her sene defalarca yaşanıyor.

birde yetmezmiş gibi bu torpilci insanlar haklı işten çıkartmaları da medya aracılığıyla çarpıtmaya çalışıyorlar. bu duruma en yakın zamanlı örnek mansur yavaş için ortaya atılmış haksız işten çıkartma iddiaları sayılabilir. kepçe operatörü olarak kayıtlı olup çaycılık yapan kişi 10 bin lira maaş alıyor ve mansur başkanın başa geçmesiyle işten çıkartılıyor. birtakım insanlar bu yozlaşmaya bile karşı gelmekten acizler. ne diyelim umarım mansur başkan gibi daha hak savunur insanlar başa geldikçe bu durumlar daha da düzelir.
  • (bkz: torpilci)
    ama öyle böyle bir torpilci değil. amuda kalkarak 60 alınan bir sınavda, alması ciddi zor olan 88 puanlıların atanamadığı bir bölüme,
    53(elli üç)
    alarak atanmıştır.
  • bir fizyoterapist olarak iki kelam etmek isterim. son 2 kpss doneminde genel atamalar 88-90 da kapandi ve 87 alan adam dahi atanamadi. durum bu kadar ciddi iken universite kadrolarinda 70-67 puan ve cesitli sartlar sunup kisiye ozel kadrolar actiklarini daha once de goruyorduk ama 53 puanla atanani da ilk defa gordum.

puan hesaplama sitelerine gore 53 puan icin 120 kpss sorusundan sadece 12 tane net yapmak yetiyor. yani bu ismi gecen mahluk kpssden sadece 12 net yapabiliyorken nasil ftr kazanmis nasil o bolumu bitirmis meslek adina utaniyorum.

ayrica ismi sansurlemeyin her yerde belirtin ki omur boyu bu utanci tasisin. belki biraz yuzu kizarir. 10 sene sonra bile cocuklarin adini internete yazdiginda bu utanci gorecek.

universiteler madem ismarlama adam alacak hic kpss falan ugrastirmasin o zaman gidip oraya basvuran diger adaylara yazik. ayni ozel sektor gibi kafamiza gore aliyoruz diyin eyvallah. sahi universiteler babanizin cifligi degildi dimi?
  • şehit yakını falansa onlara böyle ayrıcalıklar tanınabiliyor resmi durumlarda. yardırmadan önce bir bilgi edinin.
  • * bu entry bu arkadaş için.
  • yatacak yeriniz yok sizlerin allahinizdan bulun ...
  • seni de unutmayacağız.
hesabın var mı? giriş yap