sponsorlu
  • 27 ağustos – 6 eylül arasında düzenlenecek olan 71. venedik film festivalinin yarışma bölümünde ilk uzun metraj filmi "sivas" ile yarışacak olan yönetmen.
  • filmi sivas'ın fragmanı.
    http://www.youtube.com/…emlty_eire&feature=youtu.be

bu ney lan gerilim filmi gibi?
    türkiye sineması şeklini alır oldu eyice. güzel. sevindim.
  • ileride cok iyi isler yapacagini ve ses getirecegini dusundugum yonetmen, yolu acik olsun.
  • çeşit bir insan, belli. değişik.
  • doğal tatlı bir insanmış, yarışmanın sonucunu bekliyoruz bakalım. ama ödülden daha önemlisi zaten ilk filmiyle bu kadar övgüyü başarıyı yakalayıp festivalde öne çıkması..
  • (bkz: #45511247)
  • çok sevindim aldığı ödüle daha niceleri gelir inşallah. röportajını izledik geçen hafta süper tatlı, mütevazi, senden benden biriydi, eminim çok sevinmişlerdir heyecanlanmışlardır. ülkemizde de değeri bilinir umarım.
  • nasil ki n.b.c cannes ile ozdeslesmis bir yonetmen, ayni sekilde venedik veya berlin ile ozdeslesecek yonetmenlerimizin cikmasi babinda umut olmustur, ornek olmustur.
  • (bkz: sivas)
  • türk sineması ile ilgili hak verilesi bir yoruma sahip kişidir:

“türk sinemasından ziyade yönetmenlerin kişisel başarısı olduğunu düşünüyorum. çünkü türk sinemasının 100. yılı oldu diye böyle bir şey oldu diye düşünmüyorum. çünkü bu önceden beri gelen bir geleneğin… özellikle de şunu vurgulamak istiyorum: kişisel zorlamalarla" ... "nuri bilge ceylan ve zeki demirkubuz gibi festivallerden ödüllerle dönen yönetmenlerin kendi parasıyla bunları gerçekleştirdiğini dile getiren müjdeci, “onların zorlanarak, ekiplerin paralarını yarı yarıya, çeyreğini ödeyerek yaptıkları filmlerle geldiği bir pozisyon olduğunu düşünüyorum. bunları türk sinemasının başarısından ziyade kişisel başarılar olarak görüyorum”

kıssadan hisse: bu işlerin (sanat, edebiyat vs gibi elle tutulmayan, betondan yapılmamış işlerin) pek değerinin olmadığı bir ülkede, ödül alınca sizi sahiplenen, üzerinizden milliyetçilik yapan çok olur.
hesabın var mı? giriş yap