şükela:  tümü | bugün
  • piyasa konusundaki bütün uzmanlığına bir kere bugün kendisiyle yaptığım röportajda, "insanlar rasyonel değil, irrasyoneldir. zaten rasyonel olsalar, aşık olmazlardı" lafını söylerek beni kendisine hayran bırakan, morgan stanley'nin eski ceo'su. kendisi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler, bu adresi ziyaret edebilir.

(bkz: http://kaansariaydin.com/ )
  • bu aralar savaş çıkacak boşverin yatırımı felan diyormuş kendisi.
  • gecen gun televizyonda gördüm hala savaş çıkacak diyordu.
  • "dünyada bundan sonra sosyal patlamalar göreceğiz" diyor.
  • bu adamı televizyona çıkartmazlar hacı, çok basit ve herkesin anlayacağı şekilde konuşuyor.
    3 program izleyen küçük yatırımcı zaten az çok kafasında puzzle oluşturabilir sayesinde.
  • kaan sarıaydın, maalesef türkiye'nin yararlanamadığı ekonomistlerindendir.
    diğer ekonomistlerden farkı nedir?
    diye bakatığımda, ekonomi stratejisi üretebilen tek kişidir diyebilirim.
    ayrıca vücut yapısı çok ilginçtir.
    kollar aşırı kalın,
    bel vücuduna gore incedir.ağır siklet boksçu olarak ringlerde gorsem hiç şaşırmam, diyebilirim.
  • komik adam vesselam... canlı yayınlarında/yayınladığı videolarda dolar'dan bahsederken eline dolar, altın'dan bahsederken minik bir külçe altın, savaştan bahsederken tank maketi, oyuncak füze, transformasyondan bahsederkense bir transformers maketi alır! piyasa stresini atmak ve takipçilerinin ilgisini çekmek için güzel bir yöntem.

bazen ilgi alanına giren konuları abartıyor gibi gözükse de, isabetli analizleri ve öngörüleri ile iyi bir "yatırım adamı" olduğunu söyleyebilirim kaan sarıaydın'ın.

nice "üstad" yakıştırması yapılan piyasa duayeninden daha fazla üstad* lakabını hakeden biridir.
  • metasofmuş. ne olduğunu bilmiyorum. sözlük'te de ekonomist yazmışlar, ekonomistin ilaçla ilgili programda ne işi var acaba?