şükela:  tümü | bugün
 • 23.09.2018'de bim ve a101 hakkında çocuklara sağlıksız malzemeler sattıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmasıyla adını duyduğumuz ve bugün ormanlık alanda cesedine ulaşılan kırtasiyeci, araştırmacı, şair, doğa dostu kişi.

  öncelikle bım ve a101 hakkındaki suç duyurusu haberi

  bu bir hafta içinde ne olduysa, kaan turhan ortadan kayboluyor. ve bir ormanlık alanda cesedine ulaşılıyor. oldukça ilginç intihar notları da var.

  haber linki

  vasiyetnamesinde, “çok yoruldum, içim yanıyor. haksızlığa, ahlaksızlığa karşı duyacak gücüm kalmadı, kuvayi milliye'nin kan ile kurduğu ülke, masa başında tıksırıncaya kadar yiyen insanlar tarafından bir imza ile veriliyor. devlet ve halk çıkar peşinde koşan yaratıklara dönüştü." demiş.

  benim içim acıdı.
  ışıklar içinde uyusun.
 • kendisinden facebook sayfasındaki bir ortak arkadaşımızın paylaşımı sayesinde haberim oldu. çok üzüldüm. yazdıklarını, paylaşımlarını, yaptıklarını ve yapmaya çalıştıklarını görünce sonunun böyle olmaması gerektiğini düşündüm. olmamalıydı... daha yapacağı çok şey olabilirdi.

  kendisinden bu gün haberim olmasına rağmen bir arkadaşı yitirmiş gibi hissettim ki büyük ihtimalle de öyleydi. benden bir kaç yaş küçükmüş ama benim gibi ankara yenimahalleli, çocukluğumuz, gençliğimiz aynı sokaklarda geçti, yanyana yürüdük, belki selamlaştık...

  keşke sonu böyle bitmeseydi hikayesinin...
 • (bkz: biraz sessiz kalabilir miyiz) derdi... ve ceviz kabuğundan yaptığı sandalla kapitalizme kafa tuttu. ışıklar içinde kalsın.
 • haber ağlamadan okumak gerçekten mümkün değil. inceliği sindiremeyip kusan bir dünyanın sakinleriyiz.
 • lise son sınıftaydım. bir karikatür cizme cılgınlığı vardı bende o zamanlar. dergilerde ufak ufak islerimi yayinlatiyodum. okulumdan carsiya inerken yolumun uzerinde dukkani vardi. haftada bir, iki haftada bir kaan abinin kirtasiyesinde taratirdim islerimi. ılk gittigimden beri cok sicak davranirdi bana. genelde hep farkli yerlerde taratirdim ama onu bulduktan sonra hep oraya giderdim. vaktim olursa oturur cay icerdik. sonra birkac defa da maillesmistik kendisiyle. aradan yillar gecti. bi ciltleme isim cikmisti. aklima o geldi. birkac gun beklesin edremit'te yaptiririm hem de kaan abiyi gorurum dedim. ıslerine bakardim arada internetten. oylesine bi adini yazdim. haberleri gordum. daha once de deneyip basarili olamadigini soylemisti bana. bu sefer basarmis.
  cok guzel adamdi kaan abimiz. ışıklar icinde uyusun.

  edit: imla
 • ışıklar içinde uyusun. bugün kendisini tanıdım. üzüldüm. bu dünya iyi insanlar için çok kötü bir yer...