şükela:  tümü | bugün soru sor
  • egelidir.
  • bu kadar sebzeyi sevmesine rağmen ıspanaktan nefret edebilir.
  • (bkz: the avengers)
  • yemekhane tabldotunun herhangi bir bölmesinde bunlardan gördüğü gün mutluluktan ölecek olan insandır. zira çoğunluk sevmediği için yemeğin tümü ona kalacak, istediği kadar yiyebilecektir.
  • akıllı insandır. mutsuz da değildir, yaşamayı da bilir. öğlen yemeğinde sayılan sebzeleri yerken akşam yemeğinde etin, şarabın dibine vurur. böylece bir denge kurarak hem sağlığını korur, hem de kaliteli bir hayat yaşar.

fakat burada en önemli unsur bu sebzelerin nasıl pişirildiğidir.
  • daha önce aç kalmış ya da yokluğun ne demek olduğunu bilen insandır.
  • kabak kalye sarmısaklı yoğurtla , bamya parça etle pişirilir bol ekşili ya da zeytinyağlı, kereviz zeytinyağlı ya da yoğurtlu salatası, pırasa kıymalı ya da zeytinyağlı ya da böreği şeklinde yenebilir. ama öyle tatsız tuzsuz odunumsu yenirse tabi nefret edilir. hele brokoli karnıbahar ve brüksel lahanası suda haşlanıp üzerine zeytinyağı, sarmısak, limon, istenirse domates püresi ile yapılırsa buzdolabında aranır hale gelir. denildiği gibi damak tadına hitap eden şeklini bulmalı insan yanına et ilave edilir istenirse ama o bünyeye bu sebzeler girecek.
  • annem olsa eve gitmem. eşim olsa boşanırım. arkadaş insanda hiç mi ağız tadı olmaz. sağlık besleniyoruz ayağına ağız tadı feda edilir mi?

ağız tadı olmayan insandır.
  • daha düne kadar hiç birini yemeyen ben, artık zevk alarak yemeğe başladığım sebzegiller hem de ekmeksiz. şöyle kabağı mücver olarak yerdim tadını biliyorum, etli kabak diye kerevizi yedim tadı kabak gibi sonradan anladım kereviz olduğunu kokmadı da. pırasa bol limonla müthiş, bamyanın kendinden saldığı salyası dehşet güzel. enginar ömrühayatımda yemedim ilk hedefim tadına bakmak.. vedat milor gibi hissediyorum kendimi. en önemlisi et olsun babaannemin .ötü olsun yerim. ama bu sebzeler kanserle mücadelede çok etkinler..sevmeyen insan tadından değil önyargısından yemiyor.
  • bir tanesini bile sevmeyen bir insan olarak uzun ömründe başarılar diliyorum, yalnız benden uzak olsun bi zahmet.