1126 entry daha
  • bu başlığı görünce fark ettim ki ben otçulum lan. harbiden otçulum yani sevmediğim bi bitki yok sanırım kereviz de dahil. bitkiler canımsınız, hepinizi afiyetle yiyorum. özellikle brokoli, sana ba yı lı yo rum.
    not: vegan da değilim halbüse. egeliyim bak belki ondandır. (baştan söylesene yaa.)
  • bunlara izmir’de çiğdem derler kesin
  • sadece sevmekle kalmam, aynı zamanda bunların yemeklerini harika yaparım.
  • büyük ihtimalle brüksel lahanası ve brokoli de seviyordur.

protein yeme saplantısı sebebiyle sürekli öldürülen hayvanların etini yemek istemiyordur.

artı, karbonhidratların kilo aldırdığı ve diyabet yaptırdığını biliyordur.

ondan sebzelere düşkündür. bundan dolayı mutlu ve huzurlu bir insandır.

büyük bir ihtimalle kanser olmayacak ve uzun yaşayacaktır.
  • ıspanağı da dahil edelim lütfen. hepsini yerim
  • taştan yumuşak her şeyi yerim diyen bir sevgilim var *
  • kabağı çıkardık mı tamamdır, o benim işte.
  • çinli'dir.
  • muhtemelen evde yoğurt da mayalıyordur. yakında kefir de yapacak olan kişidir.
  • -geçen kıymalı kabak yaptık ki of of...
    -bamya daha bu akşam yedik. yanında şahane bir cacık (yerel marka bir süzme yoğurt + ev yapımı inek yoğurdu + yerel üretici bir kefir karışımından)
    -kerevizi hem etli, hem zeytinyağlı, hem çiğ (salatada) yerim bayılırım. ölürüm biterim.
    -enginarı daha bugün bamya yerken konuştuk. mevsimi gelse de kaynatıp suyunu içsek tatlı tatlı. yapraklarını sıyırsak teker teker veya boool soğanlı yapsak.
    -pırasayı da börek olsun kremalı çorbası olsun. her türlü yerim yutarım.

sonuç: yemek değil yemeklerin pişiriliş şekillerini seçin. her yemeği "ama bu böyle olmazsa yenmez" alışkanlığından kurtulun. farklı tarifler deneyin. örneğin bol sote soğan + bol beşamel soslu ve 3 peynirli, fırında taze fasulye deneyin. (tabii ki salçasız!)

not: vegan veya vejetaryen değilim. olmayı da düşünmüyorum (ki zaten kıymalı kabaktan anlaşılmıştır :)
1716 entry daha
hesabın var mı? giriş yap