şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kabak tadı verebilir, tedbirli kullanmakta faide var bir yağ çeşidi
 • buram buram kabak çekirdeği kokar bu muhteşem sıvı.
  avusturya'dan gelen ve mutfak merakımı bilen bir arkadaşım sayesinde, kısa bir süre önce tanıştım hazretleri ile.
  salatalar için tavsiye edilse de, ben sebze sotede denedim, başarılı sonuç aldım.
  temel olarak susam yağının kullanıldığı her yemekte susam yağı yerine kullanılabileceği ve kendine özgü lezzetini yemeğe katabileceğini tahmin etmekteyim...
  olur...
  güvenin bana...
  n'oolur!
 • türkiye'de, küçük ilaç şişeleri içinde, bu isimle satılan o garip şeyleri, gerçekten kabak çekirdeği yağı sananlar için için geliyor; yanlışlardasın.
  kabak çekirdeği yağı, buram buram kabak çekirdeği kokar. bir damlası, tüm ağzınızın kabak çekirdeği tadı ile dolmasına sebep olur. rengi de, neft yağı gibi yemyeşildir.
  sankınınız birader taklitlerinden; avusturya'ya giden birilerini bulun ve ona yamanın.
 • son araştırmalara göre, ciltteki kırışıklıklara çok iyi gelen, hücreleri yenileyen yağ çeşidi.

  özellikle cilt maskesi olarak kullanıldığında çok iyi sonuç verdiği tespit edilmiştir.
 • erkeklerin kesinlikle kullanması gereken doğal şifa.

  kabak çekirdeği ve yağı bağışıklık sistemini güçlendirir: kabak çekirdekleri ve yağı çinko açısından çok zengin besin kaynağıdır. çinko bağışıklık siteminin güçlenmesi yanınında hücrelerin çoğalması, uyku sorunlarının giderilmesi, göz ve cilt sağlığı için de önemli bir mineraldir. bunun yanında özellikle erkekler için cinsel fonksiyonları arttırmada etkilidir.
 • iyi huylu prostat büyümesi ve prostat iltihaplarının tedavisi için gayet faydalı olduğu söylenen yağdır. kabak çekirdeği ekstresi de aynı işleve sahip sanırım.
 • parazit dökmek için kullanılan yağ. 2017 itibariyle türkiye'de 40 lira civarı satılıyor. balkan ülkelerinde ise 18-20 lira karşılığında temin edilebiliyor. 1 aylık kullanımda sivilce yaptığını gözlemledim. detoks süreçlerinde genelde sivilce olur, bu normal. lezzetine yönelik yorumum ise şöyle: yemeklere özel bir tat verdi. çorbalara yakışan bir tat gibi. kışa daha uygun. sıcak his veren bir yağ.