şükela:  tümü | bugün
 • canakkale'nin avrupa yakasi(?)'nda bulunan mekan, plaji super'dir, arka planda cam agaclari, mangalcilar falan, karsi tarafta gokceada, oyle guzel bir yer. 1.dunya savasinda anzaclarin cikarma yapmaya calisip bogulduklari denizde yuzuyosunuz falan, enteresan.
 • hergun gökçeada ya arabalı vapur seferlerinin düzenlendiği yer.
 • iskelesinde feci bir kahvehane bulunan yer. muzedekiler uyarmaya calisti, 'pek temiz degildir orasi' dediler kibar kibar, ama soylenen hic birsey insani buna hazirlayamiyor.
 • eceabattan minibüsle 20 dakikada gidilebilen , önü plaj arka tarafı ormanlık alan olan ,genelde çok kalabalık olmayan ,yazları özellikle üniversite öğrencilerinin kamp kurduğu eşsiz güzellikte bir yer.
 • eceabat'ın ege denizine bakan tarafında, kamp kurmak için çok iyi bir bölgedir. deniz ve kumsalı harikadır. ama kamp alanındaki d blok bölgesi 39 yıllığına izcilere kiralanmış en güzel yer oba beyleri, oymak başları ve yavru kurtlara kalmıştır. tam olarak nerde diyenler için ahanda google earth şeysi; 40°11'49.09"k 26°16'22.01"e
 • el değiştirip özelleştirildikten sonra artık mevcut restoranında içki servisi yapılmyor ve dolayısıyla marketinde de içki satılmıyor. ancak yanınızdaki alkolü tüketmenize izin veriliyor, sağolsunlar. 15 - 20 dk. yürüme mesafesinde bulunan limandaki markette içki satılıyor ve marketten biraz yukarıda bulunan restoranda da yüzde yüz taze deniz ürünleri yanında alkollü içeceğinizin tadını çıkarabiliyosunuz. karşıda gökçeada, onun hemen yanında semadirek, birde güneş batmaktaysa, insanın olmak istediği yerde olması huzuru içinize doluşuveriyor. bir kediseverseniz pek memnun olursunuz zira eksik olmazlar, bahçesinde taze nane mevcuttur, birası her zaman buz gibidir şiddetle tavsiye olunur, "girit mezesi" vardır ki olağanüstüdür.
 • buranın bir de jandarma karakolu vardır. limana tepeden bakar. buranın askerleri her sabah içtimada, o limana yanaşan gökçeada feribotunun sallana sallana gelişini izlerler. sonra rütbelilerle köşedeki şadırvana oturup kahvaltı sonrası çayını içerler. en güzel yerlerde 15 dakika nöebt tutarlar o da teğmen darılmasın diye. 3 öğün yemekten başka ara atıştırma istikakları da vardır. spor kompleksi vardır isteyen spor olsun diye hiç gereği yokken sırf kendileri istiyor diye 8 adet barfiks çekerler, derken birisi "kuğuşş kalkk" diye bağırır.
 • eceabat' a çok yakın mesafede, ormanla denizin arasının 20 adım olduğu, kıyısında badem şekeri ebatlarında beyaz çakıl taşları olan, berrak ve turkuaz rengi plaja sahip, köy olarak anıldığını sandığım yer.
  çanakkale nin hemen her bölgesinde olduğu gibi şehitlik, anıt ve müze de bulunmakta.
  orman içinde bir orman kampı ve ormanın plaja en yakın bölgesinde piknik alanı da mevcuttur.
 • müthiş kumluk bir plajı var. limanı falan geçtikten sonra balıkçı barınaklarına gelmeden.
  yol üstü böyle, plajda hizmet namına hiçbir şey yok. kabin, duş, büfe, şezlong, görevli hiçbir şey. bakir yer
  kum güzel, deniz güzel, plaj sakin, herkes şişko, kimse birbirinin götüne memesine bakmıyor, kimse kimsenin umrunda değil.. süper de
  asıl olayı
  düşün şimdi öğlen 13:00 sıcağı, kavrulmuşsun, deniz de kesmemiş serinletmemiş
  hacı bu yaban yere açıktan ağrı bir balıkçı kayığı yanaşıyor. içinde bir abi bir pointer köpek
  kayığında kendi yapımı bir buzdolabı. içi türlü meşrubat ve çivi gibi bira dolu. bi tarafta haşlanmış süt mısır koçanı. mısırlar tarladan, leziz, freş
  abi, melek yani
  sen deniz kıyısında yaydığın taşakları bir yandan serinletirken, birayla keyfin dibine vuruyorsun
  ben böyle hizmet görmedim.
  şişe efes 5 kaat, çok da değil. öyle bir yoklukta 10 dese yine farketmez
  hizmet denizde paletine kadar geliyor be adam! 5'in 10'un hesabını yapma bana

  ambiyans 5 yıldız
  tandans 5 yıldız
  bira 4 yıldız (tuborg olsa 5 veririm)
  tilbe milor