• hergun gökçeada ya arabalı vapur seferlerinin düzenlendiği yer.
  • iskelesinde feci bir kahvehane bulunan yer. muzedekiler uyarmaya calisti, 'pek temiz degildir orasi' dediler kibar kibar, ama soylenen hic birsey insani buna hazirlayamiyor.
  • eceabattan minibüsle 20 dakikada gidilebilen , önü plaj arka tarafı ormanlık alan olan ,genelde çok kalabalık olmayan ,yazları özellikle üniversite öğrencilerinin kamp kurduğu eşsiz güzellikte bir yer.
  • eceabat'ın ege denizine bakan tarafında, kamp kurmak için çok iyi bir bölgedir. deniz ve kumsalı harikadır. ama kamp alanındaki d blok bölgesi 39 yıllığına izcilere kiralanmış en güzel yer oba beyleri, oymak başları ve yavru kurtlara kalmıştır. tam olarak nerde diyenler için ahanda google earth şeysi; 40°11'49.09"k 26°16'22.01"e
  • buranın bir de jandarma karakolu vardır. limana tepeden bakar. buranın askerleri her sabah içtimada, o limana yanaşan gökçeada feribotunun sallana sallana gelişini izlerler. sonra rütbelilerle köşedeki şadırvana oturup kahvaltı sonrası çayını içerler. en güzel yerlerde 15 dakika nöebt tutarlar o da teğmen darılmasın diye. 3 öğün yemekten başka ara atıştırma istikakları da vardır. spor kompleksi vardır isteyen spor olsun diye hiç gereği yokken sırf kendileri istiyor diye 8 adet barfiks çekerler, derken birisi "kuğuşş kalkk" diye bağırır.
  • eceabat' a çok yakın mesafede, ormanla denizin arasının 20 adım olduğu, kıyısında badem şekeri ebatlarında beyaz çakıl taşları olan, berrak ve turkuaz rengi plaja sahip, köy olarak anıldığını sandığım yer.
    çanakkale nin hemen her bölgesinde olduğu gibi şehitlik, anıt ve müze de bulunmakta.
    orman içinde bir orman kampı ve ormanın plaja en yakın bölgesinde piknik alanı da mevcuttur.
  • müthiş kumluk bir plajı var. limanı falan geçtikten sonra balıkçı barınaklarına gelmeden.
    yol üstü böyle, plajda hizmet namına hiçbir şey yok. kabin, duş, büfe, şezlong, görevli hiçbir şey. bakir yer
    kum güzel, deniz güzel, plaj sakin, herkes şişko, kimse birbirinin götüne memesine bakmıyor, kimse kimsenin umrunda değil.. süper de
    asıl olayı
    düşün şimdi öğlen 13:00 sıcağı, kavrulmuşsun, deniz de kesmemiş serinletmemiş
    hacı bu yaban yere açıktan ağrı bir balıkçı kayığı yanaşıyor. içinde bir abi bir pointer köpek
    kayığında kendi yapımı bir buzdolabı. içi türlü meşrubat ve çivi gibi bira dolu. bi tarafta haşlanmış süt mısır koçanı. mısırlar tarladan, leziz, freş
    abi, melek yani
    sen deniz kıyısında yaydığın taşakları bir yandan serinletirken, birayla keyfin dibine vuruyorsun
    ben böyle hizmet görmedim.
    şişe efes 5 kaat, çok da değil. öyle bir yoklukta 10 dese yine farketmez
    hizmet denizde paletine kadar geliyor be adam! 5'in 10'un hesabını yapma bana

ambiyans 5 yıldız
    tandans 5 yıldız
    bira 4 yıldız (tuborg olsa 5 veririm)
    tilbe milor
  • limanın hemen yanındaki kumsalda deniz harikadır, yeşil-mavi müthiş bir doğa, tertemiz denizi vardır.
    en güzel yanı ise sizi poseidon'un adası gökçeada'ya ulaştıran geminin kalktığı yerdir.
  • aynı zamanda tokat merkeze bağlı bir köy.
hesabın var mı? giriş yap