şükela:  tümü | bugün
 • ebrehe de öyle dedi.

  el hak! yolu kabe'ye düştü, ancak tavaf için değil!

  sonu ne oldu herkes biliyor.

  hac farzdır. aksini söyleyen kafirdir.

  oraya; ya gidemyen birinin parasıyla gideceksin, ya da kendinin emeği olan faizsiz parayla gideceksin.

  evet osmanlı padişahları gitmemiştir, isyan çıkar, yolda saldırı olur vs. onlar da biliyor ki efendimiz'i en iyi anlamanın yolu kabe'den geçer.

  rte'nin zinacı yeğeniyle içinde namaza durması da itibarına gölge düşürmez. biz biliriz ki uydurulmuş senaryolardan biri olan mehdi (a.s) içinde yaşayacağının olmadığını görürüz. hatta bi itirafta bulunayım 2-3 sene önce ben mehdi zuhur bizden saklıyorlar sanıyordum. meğer içinde kimse yaşamıyormuş çok şükür.

  içine girip çıkan da rabbin evi'ni detaylıca görmüştür o kadar. kendilerine ilahi misyon yüklemenin sadece ibni arabi denen adamın hülyalarını gerçekleştirme gayretidir, kaderi yaşamak değildir.

  orası mescidi haram değil, put değil,

  önce kadınların
  sonra erkeklerin
  tavaf etmesi gereken kutsal mekanımızdır.

  bu bidat değil. ahirzaman insanlarını tanıyoruz, pis insanların bile oraya gittiğini biliyoruz.eee ahirzaman oraya gidip dışarda hacı içerde acı çok adam gördük. o yüzden kadın erkeğin aynı anda tavaf yapıp orada namaz kılması asrı saadete özel bir davranıştır. kalplerin ne kadar kirli olduğunu dışarda büyüyen hanım evladı olmayan usul erkan bilen herkes bilir. biz temiz kalmak için öfkeliyiz temiz kalmak için. özetle;

  put diyen kafirdir. bu kadar açık net.

  ps: şerefisizn evladı bir de sildi ilk entrysini iyi mi !!!!

  ps2: sadece başlık açan kişi puttur dediği için karşı sav olarak put değil karşı düşünen bizden beridir anlamında bir söz kurmamı yanlış anlayan bir kardeş olmuş. zira başlığı açan eleman taş duvar gibi klişe bir bakış açısıyla girdi.

  daha detaylı açıklamak gerekirse;

  evet biz ahirzaman müslümanları için didinen insanlar farkındayız, bazı alimlerin bazıları abartmış bazılarıysa dinden çıkmış fakat biliyoruz ki islamın şartı sadece ama sadece 5 değildir. kuran okuyan ve "ey iman edenler" tarzda bir girizgaha sahip her cümle bize farzdır. hac suresini okumanızı isteyeceğim.

  evet bazı ayetlerimiz efendimiz (s.a.v)'in ve ashabı'nın şahsına inen ayettir. bunu okuyan herkes bilir. peygamberliği sünnet zanneden şaşkınlar diye dursun "hüzünlenme allah bizimledir" ancak durumun öyle olmadığı asrı saadetteki karakterleri ve rolleri derin tahliller sonucu analiz edeceğinde vakıf olacaktır.

  put kelimesinin manen anlamı;
  yüce yaratıcı'yı yeklemeyip; o'nun emri yerine rızkı, huzuru, şerefi bulduğun şeydir.

  abdulkadir geylani (r.a)'a isnad edildiği (hüsnü zannla) düşündüğüm bir söz var "yaratıcımız dışında herşey puttur"

  buna şiddetle her müslüman karşı çıkmalıdır. zira peygamber efendimiz (s.a.v)'i kuranı azzimuşşan'ı biz put olarak görürsek dinden çıkıyoruz. 4 büyük ve diğer melekleri put kabul edersek de aynı durum söz konusu.

  yahu tamam dinimiz üzerinde çok oynama, çok tefrika oldu bunu biliyoruz. ancak kuran'ın kıyamete kadar korunacağına dair teminatı var. bu ilahi teminatla anlıyoruz ki yol haritamız kuran'dır ve rehberimiz efendimiz (s.a.v)'in. zira tebliğ sadece müslüman olmaya çalışanlara karşı efendimiz'e has özelliktir. biz o'nun gibi yürüyen kuran olamayacağımız için durum çok açık, biz sadece irşat yapabiliriz, ben müslüman değilim diyenler haricinde karşılaştığımız kardeşlere.

  biz kıblesi bizle aynı olan birini tekfir edemeyiz fakat muhacir de olsak ensar'lar adam olmazsa bile o'nlara gülümseyen gözlerle dinimizi anlatmak her zaman sünnettir.

  bir insanın açıklarını aramak yerine ortak yol bulma derdinde bulup bir şura oluşturulsa çok daha hoş bir manzara olur.

  diyanet işlerinin arkasında namaza durmayan biri olarak diyoruz ki itibar görmeyi nefsimizden dolayı değil cumayı ciğeri peş para etmeyen bir imamın bile arkasında durarak (uydum hazır olan imama demek sorumluluğu imama vermektir.) kılmak istememizdendir.

  neyse konu konuyu açıyor

  put göstermekte harici olan herkes haddini bilmeli. evet arabistan da ılımlaşıyor bunların bindiği yanlış gemiden kelli. biz eğer buna sessiz kalırsak allah'a kasem olsun öte dünyada cevabını veremeyiz hele de mücahitlere bakış açımız kafire bakış açımızdan daha zannlıysa.

  kabe'nin etrafında eğer vahabiler vardır. evet onlar da bizim kardeşimizdir. komutan hatası olabilir ancak eğer çevre imam hanifi gibi makat cimasını ana babaya öf demekle bir tutan bir zihniyet'ten daha hüsnü zan beslenilmesi gerekir.

  sistematik yazmak gönlümün tek arzusuydu ancak insan böyle kutsallarına put diyenleri gerçekten tekfir etmezse kafir olacağı korkusuyla dayanamıyor.

  tekrar yenileyecek olursak; çevresinin ılımlı olmaması gereken kabe'miz asla ve kat'a put olamaz, olmayacaktır da. camiler de türbeler de taştan cahil bakış açısında olanla muhattap olmanın bir getirisi yok, ya da romantik takılanların ya da karşı tarafın bir cümlesini alıp cımbızla çeken ılımlılarla ortak düşünceye sahip olmak bazen çok zor.

  ılımlılar buna farzı kifaye der bak buna gerçekten laf etmeyiz muhacir olarak ama put diyene; yok artık. romantizminiz, ateizminiz sizin olsun biz böyle kutsallarımızla çok mutluyuz.

  selametle.
 • tapacaksanız benim putuma tapın.

  yalayacaksanız benim elmamı yalayın..

  adamı hasta etmeyin lan. *
 • kabe'ye "put diyen kafirdir" diyerek burasının put olmadığı kanıtlanıyor, ne güzel kafalar lan. senin inancına göre kafir sayılıp sayılmamak umrumuzda sanki.

  sen put değil de hak olduğunu düşündüğün için dönüp duruyorsun çevresinde ona bir şey demiyorum ama yaptığın hareket pagan kültürünün bir devamı. sen bunu o kadar putlaştırmışsın ki, uzaya çıkıldığında bile kıble nerede olacak diye dert ediniyorsun. allah her yerdedir bilir, görür diyip; dua ederken ellerini göğe açıyorsun. çünkü geçmişinde göklere tapmışsın.

  bir de tehdit ediyor, ebrehe'nin yolu oraya düşmüş de kuşlar kafalarına sıçmışlar diye. dine bak, hakk'a bak; ağzını açanı hep yıkıyor yok ediyor. böyle dinin kabe'si put olsa ne olmasa ne!