şükela:  tümü | bugün
  • asgari ücretten fazla olandır.

bilsem söylerdim
    bilen söylesin
  • turk lirasi cinsinden en az 4 basamaklidir.
  • onur air, pegasus, atlasjet'te yanılmıyorsam 2000 tl civarıdır. thy'de maaş 3000 tl civarıdır. ama harcırah, mesai vs derken 5000 civarını buluyor. türkiye şartlarına göre iyi denebilecek maaştır ama hak ettiklerini düşünüyorum. alınan radyasyon miktarı, gece-gündüz karmaşası vb. durumlarda insanın canını çıkartır.

he bir de pilot maaşları da bu söylediklerimi 5 misli kadardır.

ek: bir de thy artık sanırım stajyer kabin memuru adı altında veya ona benzer bir şekilde kabin memuru alıyor ve 2000 tl civarı ödüyor.

ek 2: radyasyon olayını soranlar için; http://www.bilimania.com/…4-ucmanin-radyasyon-riski
  • insanların yıpranma payları düşünüldüğünde hoşgörü ile karşılanabilecek maaş.
  • thy de en düşük maaş 5000 tl civarıdır. ilk işe girdiklerinde maaşlarının %50 sini alırlar , 5 sene sonunda maaşları %100 e tamamlanır. eskiden bu uygulama 2,5 sene idi. bu sene çıkan yeni düzenlemede süre 5 seneye çıkarıldı.son aldıkları eğitimler arasında kelepçeleme de var. özellikle sarhoş olup etrafı rahatsız eden, uçak seyrini tehlikeye sokan yolcularda kullanılmaya başlandı. çoğunun 30 yaşına gelmeden fıtık, varis, disk kayması gibi problemleri oluyor. çalışma şartları düşünülünce maaşlarını sonuna kadar hak ediyorlar.
  • 2015 kasım ayı itibariyle, türk hava yolları'nda , en düşük maaş 5400 tl'dir. 5 sene değil, 3 sene sonra maaşlar %100 ödenmeye başlar. ayda bir veya daha fazla yurt dışında yatı yaparsa bir kabin memuru, veya 80 saatten bir dakika bile fazla uçar ise, maaşı da ayrıca artacaktır ve aylık 6500 7000 civarına gelebilecektir. ayrıca 3 ayda bir ikramiye alırlar ve maaşları 9 - 10.000 tl ye kadar çıkar. amir veya purser olurlarsa 11.000 tl ve üstünü rahat görürler ikramiyeli zamanlarda. pegasus ve diğer havayollarında ise maaşlar çok daha düşüktür
  • uçak mühendisinden daha çok olan maaştır. bir de yurt dışına çıktılar mı;oh mis...
  • yeni öğrendiğim, güzel maaşlardır...

haber aşağıda,
    kaynak; hürriyet

--- spoiler ---

kabin memuru maaşları ne kadar?

- thy bu yıl toplam 800 civarında kabin memuru alımı gerçekleştirecek. henüz alım süreci sürüyor.

- bir yıllık bir kabin memuru 5-6 bin tl, 5 yıllık bir kabin memuru 7-8 bin tl, 15 yıllık bir kabin amiri 9-10 bin tl maaş alıyor.

- ayrıca yılda 4 maaş ikramiye var. bunların dışında yakıt parası, yatı seferlerinde harcırahlar da maaşa ekleniyor.

- özellikle yaz aylarında aylık uçuşları 80 saatin üzerine çıkınca fazla mesai ödeniyor. bu yıl thy çalışanları, yönetim kurulu başkanı ilker aycı’nın talimatıyla bir maaş da prim aldılar.

- beş yıllık kabin memurunun aylık geliri ortalama 13-15 bin lira arasında. thy dünyadaki büyük havayolları arasında kabin ekiplerine iyi maaş veren şirketler arasında yer alıyor.

--- spoiler ---
  • bugün öğrendim ki bayağı iyiymiş, keşke tercih edileymiş zamanında, güle güle harcasınlar.