• dikleme çıkması gereken şeyin yanlama çıkmaya çalışmasıdır.
  • oii oii hımpfss nidalarıyla tuvalete gidersin. ıkınırsın, ıkınırsın terlemeye başlarsın. elinde tuttuğun gazetenin okumakta olduğun o paragrafını bi türlü anlayamassın çünkü daha ilk cümleyi bile geçememişsindir, sürekli başa döner o cümleyi tekrardan okursun. ıkınmalar arttıkça kıçında bişeyler ucundan baş verir ama öyle de kalır. 'montla sıç montla ehehe' diye kendini eğlendirirsin arada filan ama bi şey değişmez o kütle orda durur inatla çıkmaz. artık kıçından kesinlikle bir meteorun çıkacağını düşünmeye başladığın an huzur veren o yansıma sesini duyarsın. *çıp*. sevinç içinde arkana dönüp eserine bakarsın.. o da nesi bu bi meteor değil olsa olsa keçi boku. işte o keçi boku kadar şeyin tuvalette seni kırk dakika bekletmesine biz kabız diyoruz. sonrası çok güzel ama böyle pembe bulutlar filan. az önce oldu lan.
  • sıçamayan. fakat sıçmak isteyen. olmayan.

-olmuyo
  • genelde uzun yolculuklarda, seyahatlerde ortaya çıkan iğrenç bi durum. bende tam tersi olur; yolda beldede normal olan ben, evde 5. günü görürüm.

o değil de, tuvalette resmen eve ekstra bir kolon dikiyormuş gibi hissediyor insan. ulan yediğim siyah ve damarlıdan olmasın diyorum. sonra düşündüm, dedim kara lahahana kabız etmez heralde.*
  • insanın kendisini sahile yumurta bırakan deniz kaplumbağası gibi hissetmesi durumu.

geçmiş olsun.
  • kol kadar birşeye oturduğunuzu farzedin. işte böyle birşeydir.
  • haysiyetsiz orospu çocuğu bir hastalık.

bünyeden uzaklaştırılması gereklidir.
  • isyankar bok
  • (bkz: ishal)'in tersi.. sicamamak
  • kaşık kaşık zeytinyağı içilmesine, bilumum barsak yumuşatıcı lifli gıdalar-meyveler tüketilmesine ve hatta etkili ilaçlar* kullanılmasına rağmen 5 gün boyunca tuvalete çıkamayan bebişin, teyze tavsiyesiyle, rendelenmiş saf sabun ve zeytinyağını karıştırıp hamur bir top haline getirilmiş nohut kadar bir minik fitil sayesinde kurtulduğu illet..

ne varsa eskilerde var..

bir minik kaseye saf sabundan bir tutam rendeleyin üzerine yumuşatacak kadar zeytinyağı ekleyip mıncıklayın.. nohut kadar bir miktar fitilin etkili olması için yeterli..
hesabın var mı? giriş yap