şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1261 entry daha
  • mevcut müşterisi olduğum halde sözleşme bitiş tarihine dek 1 kez olsun merhabalar taahhütünüz bitiyor böyle böyle bir hizmetimiz, kampanyamız var ne düşünürsünüz vs. diye aranmadım. en sonunda kendi çabalarımla ulaştığım müşteri temsilcisi de tok satıcı rolünde esnaf çıktı; bunlar var alıyorsan al almıyorsan hadi başka kapıya şeklinde benimle konuşuyor, anlayacağınız komple problem bir internet sağlayıcısı. zamanında buluşmamız da apartmanımda fiber olmamasından olmuştu lakin uzun süreli kullanımda ciddi kesilmelerin de eşlik ettiğini söylemeden geçmeyeyim. ha arıza kaydı açarsanız 30 dk sonra evdeler ama arıza sürekli olursa hızlı tamire gelmenin kime ne faydası var! üzgünüm zira bu korona olaylarından ötürü bir hengameye girmek istemediğim için bir paket seçip devam etmek zorunda kaldım. tanım: vasatın altında müşteri hizmetleri olan kalitesi yerlerde bir internet sağlayıcısı.
  • kadıköy hasanpaşa acıbadem civarında 1 saattir ziki tutmuş iss. yıllardır kullanıyorum, memnunum da ancak bu son zamanlardaki kesintiler cidden baydı. 2020 yılında ülkede kesintisiz internet kullanamıyorsun amk pingtir, upload hızıdır falan gibi mevzulara gelemiyoruz bile.