şükela:  tümü | bugün soru sor
  • rezalet gibi rezalet değil, ilgilenmeye çalışan ama bunu beceremeyen, kalifiye elemanlarla çalışmayan, sahadaki insanlardan bihaber bir işletmenin yarattığı nakil kangreni.

başlıyorum.
    beşiktaş,ortaköy'de 500 metre uzağa evimi taşıdım. yeni evim müstakil, diğeri apartman dairesiydi.

20 temmuz’da adres değişikliğini, nakil sürecinin nasıl işleyeceğini öğrenebilmek ve başlatabilmek üzere 08500126 nolu müşteri hizmetlerini aradım. önce bir keşif yapılması gerektiğini ondan sonra işlemlere başlanabileceğini söylediler. keşif için onay verdim.
    30 temmuz sabahı noreply@turksat.com.tr’den
    merhaba the sot,
    [#3167837] nolu çağrınız sonuçlanmıştır.
    çözüm
    merhaba talepte bulunduğunuz adres için keşif yapıldı.fakat binanızda ktv gözükmektedir.başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.iyi günler dileriz
    ilginize teşekkür ederiz,
    mailini aldım.

31 temmuz’da bu işlemleri başlatabilmek için tekrar müşteri hizmetlerini aradım. ancak müstakil binamda ktv gözükmediğini bunun için bir keşif daha yapılması gerektiği söylendi. ben de emaili okuduktan sonra keşif elemanlarının benim kapı numaram olan 24’e değil de 25’e baktıklarını söylediler. yeniden bir keşif ekibi yollanması gerektiği söylendi. onayladım.

1 ağustos’ta yine aynı adresten ;
    merhaba the sot,
    merhaba talepte bulunduğunuz binada ktv mevcuttur.iyi günler dileriz.

mailini aldım. süreci başlatabilmek için yeniden aradım. yine ve yeniden aynı sorun olduğu ortaya çıktı, adresimde ktv gözükmüyordu. evin bir başka girişinin olup olamayacağı soruldu ve ben de alt katta bulunan veterinerin ayrı bir girişinin olduğunu söyledim. ekibin yanlışlıkla oraya bakmış olabileceği söylendi ve yeniden bir ekip istemem söylendi. onayladım.

3 ağustos’ta yine aynı adresten
    merhaba the sot,
    [#3288499] nolu çağrınız sonuçlanmıştır.
    nasıl sonuçlandığını öğrenmek üzere müşteri hizmetlerini aradım. adreste ktv gözükmediği, ktv kutusunun bağlanabilmesi için il müdürlüğüne başvurmamız gerektiğini öğrendim. bireysel olarak gidersem işin daha çabuk olacağı tarafıma söylendi. ancak gün içerisindeki yoğunluğum sebebiyle ve hafta sonuna gelmiş olmamız dolayısıyla müşteri hizmetlerinin talebiyle bu işin yapılmasını istediğimi bildirdim ve gerekli talimatı verdim.

6 ağustos günü durumu takip edebilmek adına tekrar müşteri hizmetlerini aradım. işlemin sonuçlandığını, hem kutuyu bağlamak hem de internet bağlantımı sağlamak üzere bir ekip talep edebileceğim söylendi. bu zamana kadarki olan zaman kaybı ve iş bilmezlikler üzerine şikayet kaydı oluşturduktan sonra bu işlemlerin gerçekleşmesi için talepte bulundum.

6 ağustos akşamı ekipler geldi. ktv kutusunun olmadığını, bağlantının gerçekleşemeyeceğini söylediler. üstlerini aradılar ve benim ertesi gün aranacağımı söylediler.

7 ağustos günü herhangi bir arama gelmedi. tek gelen şey merhaba the sot,

[#3345608] nolu çağrınız sonuçlanmıştır.
    mailiydi.
    8’inde, ktv kutusu taktırma talebi için aradım. kaydım alındı. bugün(9 ağustos) öğlene kadar aranmadığım ve kimseye ulaşamadığım için tekrar müşteri hizmetlerini aradım. üyeliğimin iptal edildiğini öğrendim. konuşmayı uzattığımda ise henüz talebimin sonuçlanmadığını, beklemede olduğunu öğrendim.

şu anki durum ise boş yere ödenen internet faturası, iş bilmez insanlarla girilen ve sürekli beklemede olunan, neyin nasıl olacağını kimsenin bilmediği bir durum. evden çalışan insanlar olarak da her geçen gün bize iş kaybı olarak geri dönmekte.

çözüm olur mu olmaz mi bilemiyorum. ancak sözlüğün gücüne güveniyorum.