şükela:  tümü | bugün
  • 22 nisan 2016 tarihinde gösterime girecek sinema filmi.

http://boxofficeturkiye.com/…br-i-cin-muhur-2013135
  • fragmana göre ses işçiliği türk dizi sektörünün bile çok çok altında film. belgesel dublajı gibi duran seslendirmeyse adeta seçilen ultra dandik fontlarla yarışır seviyelerde.
  • türk halkının tek korku ögesi cinleri işlemekten bıkmayan yapımcıların bir başka film denemesi, deneme diyorum çünkü sinema okuyan öğrencilerin çektiği kısa metrajlardan pek farkı yok ortaya çıkan işlerin.
  • izlediğim en kötü türk korku filmi.
    rezil dublajı, mantıksız hareketleri, insanların birbirleriyle rötarlı konuşmaları..
    (bkz: paramı geri verin)
  • bu filmin vizyona girmesini onaylayan heyetin -varsa böyle bir heyet- ta amına koyayım. bir lise öğrencisine proje ödevi olarak bir film çekmesini söylesen bundan en az 5 gömlek daha kaliteli bir şey çıkar ortaya. sinemaya gidip izleyenlere hakkaten üzüldüm.
  • yani kötünün kötüsü diye bir tabir varsa o filmdir. en azından diğer kötü korku filmlerimizde bir konu var. bunda konu bile yok, rezalet. ileri sarmak bile insanı sıkıyor.
  • yani tamam film gerçekten kötü olabilir -ki öyle. ''kötü'' der puanımı ona göre verir ve otururum. ama yönetmen bozuntusunun sitelerde hesap açıp, olumsuz yorumlara cevap vererek ve hatta olumsuz yorum yapanları tehdit ederek sağa sola salya saçmasını kabul edemem. aha bu da kanıtı.

sen kimsin ki milleti tehdit ediyorsun? bok gibi film çekmişsin işte. bu çektiğin şey -bak filmde demiyorum- bu garip şey bizim öğrenciyken sinema dersinde sırf proje için çektiğimiz 3-5 dakikalık amatör kısa filmlerden hallice. eleştirmenlerden tam not almışmış. yavaş sıyır. yahu hiç mi dünyadaki korku klasiklerini izlemedin be adam? aç the exorcist izle mesela, adamlar ta 1974 yılında yani bundan 45 sene önce yani neredeyse yarım asır önce nasıl bir film çekmişler. aç otur da izle. bir de olumsuz yorum yapanları tehdit ediyor beyimiz? kötüyse ''kötü'' der oturur geçerim ama bu davranış beni bunu yazmaya itti. ya sen kimsin?

sonra da türkiye'de sinema sektörü neden gelişmiyor?