şükela:  tümü | bugün
  • uzun süre kabullenmekte zorlanılan ama ile istisna ile açıklanmaya çalışılan durumlardır.
    dindarların genelinin dürüst olmaması gibi.
    uzun süre bunu kabullenmekte zorlandım sözlük.
    meğer dindar tüccar en beteriymiş.
  • geçen hafta arabamın başına gelen motor arızası sonucu ustanın 6500 lira masraf çıkarması ve benim birazdan gidip bu parayı ödeyecek olmam. kabullenemiyorum amk.
  • (bkz: ölüm)
  • yanında kim olursa olsun yalnız olduğun gerçeği,
    kendinden önce başkalarını düşündüğünde başarıya ulaşamadığının farkındalığı,
    iyi insan olup merhametle yaklaştıkça olaylara ve insanlara, bunun sonuna kadar sömürülmesi,
    çevrendeki insanların, seni sen olduğun için değil kendi değer yargılarına göre uygun olduğun için arkadaş olarak nitelendirmeleri. özgürce düşüncelerini söylediğinde, artık arkadaş olunamaması,
    aşkların bile ikiyüzlü olması,
    paran yoksa bir hiç olduğunu anlamak.

benim idrak ettiğim fakat hala aklıma geldikçe kabullenmeseydim ya da bilmeseydim daha mı iyi olurdu acaba diye düşündüren şeyler işte.
  • (bkz: yenilgi)
  • herkesin kabullenmekte zorlandığı durumlar var. bazı konular ise zorlanmak bahanesini kabul etmez. bunlardan biri de haklardır.

bu yazıyı yazan arkadaş okuyanın yüzüne birkaç tokat atacak yazı boyunca. okuduktan sonra davranış değiştiremeyenlerin ise, aklınan şaşayım: https://gaiadergi.com/…mak-hatta-sakat-kadin-olmak/

"bu sağlamcılar, anne babanızdır, devlet başkanınızdır, parti politikalarını yürütenlerimiz, iş adamları, öğretmeniniz ve din adamınızdır. haksızlıkla mücadele eden sevgililileriniz, ötekileştirilen sınıflar için savaşan gerillalarınız, halkların özgürlüğü için çalışan örgütlenme, sendika, vs topluluklarımız olabilirler. yahut sizler sağlamcı olabilirsiniz. onlar da insan diyorsanız, sakatları sevelim, onları koruyalım…. sokaklarda iş, aş, evlilik bas bas bağırıyorsanız, sakatların sadece sakat olduklarına işaret ederken sağlamcılığı içten içe onaylıyorsanız, siz de gizli sağlamcılardansınız."
  • bu hayatta ne yaparsak yapalım başkalarının hatalarının bedelini ödemek zorunda kalacak olmamız.

şu bakınızı vermesem olmazdı.
    (bkz: türkiye'nin geleceği için acılara katlanmak gerek)