şükela:  tümü | bugün
  • yeniden nükseden hastalığımın adı.

şöyle oluyor, birileri "ay negzel her gece rüya görüyorsun demek" derken ben, gece içinde kalp çarpıntısı ile bir kabustan diğerine uyanıyorum. öldürmediğim yakınımı bırakmazken, bu kez doğal afetler ya da trafik kazaları ile tanımadığım insanları öldürmeye başlıyorum ve daha bir sürü mutsuzluk...

bütün gece boğuştuğum kabuslar ve sürekli bölünen uykum sonrasında da güne bütün gün geçmeyen bir baş ağrısı ile uyanıyorum.

olmaz olsun böyle bilinçaltı!
  • elm sokağında oturanlarda görülen kronik hastalık. uzman hekim freddy bu hastalığın tek çaresi olarak bilinir.
  • (bkz: panik yatak)
  • beni uykuya dalmaktan alakoyan şey.

4 sene önce kedicağızım 13. kattaki evimizin penceresinden düşmüş, ben uyuyordum. annemin feryatlarıyla uyandım ve o derin uyku halinden henüz çıkmamışken öğrendim olayı.

bu olaydan birkaç ay sonra benim kabuslar başladı. tam uykuya dalıcam, gözümün önüne kedilerimizden birinin pencere dışında dururkenki görüntüsü geliyor. ya aşağı düşüyor ya orada duruyor ve çok tehlike arz ediyor, ya içeriden pencereye doğru atlıyor ve pencere açık... deli oluyorum, uyuyamıyorum. dalamıyorum. o kabusu unutmak, gözlerimi kapatabilecek hale gelmek saatlerimi alıyor.

çözümünü bilmiyorum. bir hayvancığın 13. kattan aşağı düşmesini hâlâ kabul edemiyorum. 13. katta oturan bir insan olarak pencereleri sinekliksiz/telsiz kontrolsüzce açık bırakmayı anlamıyorum ve kabul edemiyorum.

bazen annemi affedemiyorum.
  • birkaç ayda 1 başıma şu geliyor.

kabus silsilesi mi desem. art arda kabuslar görüyorum ama kısa kısa ve farklı olaylar oluyor.
    5 - 10 saniyelik 1 kabus gördüm diyelim sonra bir 5 saniye uyanıyor gibiyim ve ardından hemen 5 - 10 saniyelik başka bir kabus, uyanma ve yeni kabus. hep yeni bir şey gelecek o anda bunu da biliyorum, hissediyorum.
    bir noktada bitiyor bu süreç ve bu sefer tamamen uyanıyorum.