• yeniden nükseden hastalığımın adı.

şöyle oluyor, birileri "ay negzel her gece rüya görüyorsun demek" derken ben, gece içinde kalp çarpıntısı ile bir kabustan diğerine uyanıyorum. öldürmediğim yakınımı bırakmazken, bu kez doğal afetler ya da trafik kazaları ile tanımadığım insanları öldürmeye başlıyorum ve daha bir sürü mutsuzluk...

bütün gece boğuştuğum kabuslar ve sürekli bölünen uykum sonrasında da güne bütün gün geçmeyen bir baş ağrısı ile uyanıyorum.

olmaz olsun böyle bilinçaltı!
  • (bkz: panik yatak)
  • elm sokağında oturanlarda görülen kronik hastalık. uzman hekim freddy bu hastalığın tek çaresi olarak bilinir.
  • birkaç ayda 1 başıma şu geliyor.

kabus silsilesi mi desem. art arda kabuslar görüyorum ama kısa kısa ve farklı olaylar oluyor.
    5 - 10 saniyelik 1 kabus gördüm diyelim sonra bir 5 saniye uyanıyor gibiyim ve ardından hemen 5 - 10 saniyelik başka bir kabus, uyanma ve yeni kabus. hep yeni bir şey gelecek o anda bunu da biliyorum, hissediyorum.
    bir noktada bitiyor bu süreç ve bu sefer tamamen uyanıyorum.
  • yilda 2-3 kere en az bir hafta aglayarak uyanmami ve uykudan nefret etmemi saglayan sey.

gece boyunca belki on kere baska baska kabuslardan uyaniyorum, tekrar kabus gorucegimi bildigim icin uyandigim zaman geri yatmamaya calisiyorum ama dayanamiyorum da, tekrar uyuyorum, tekrar kabus goruyorum... bu sefer 8 saatlik uyku almak icin 10 saat gerekiyor aralarda 10-20 dk uyanik kaliyorum diye. ruyalarin hepsi kabus oluyor, o bir hafta boyunca hic normal ruya gordum mu hatirlamiyorum. cogunlugu belki korkunc degildir ancak asiri stres dolu kabuslar hep. bir insan uykudan stresli uyanir mi? bazen bu kabuslarda ruyada oldugumu anliyorum, uyanmak istiyorum ama uyanamiyorum diye aglamaya basliyorum. bir de geceleri uyumak istemedigim icin uyku duzenim bozuluyor, o bir hafta gun icinde hic bir sey yapamayacak durumda oluyorum.

haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesinin uyku poliklinigine gitmistim, doktor hanim bir sey demedi, istersen bir gece burada kalip uykuna bakabiliriz dedi ama aylar suren bir sira vardi galiba o ara. sonra bir psikiyatriste gittim devlet hastanesinde, anksiyete dedi ilac verdi iki tane, 2-3 ay kullandim ama sonra biraktim cok uyutuyolar diye.
hesabın var mı? giriş yap