şükela:  tümü | bugün
 • çekimlerine önümüzdeki ay başlanacak olan, senaryosunu da çağan ırmak'ın yazdığı televizyon dizisi. her bölümünde farklı bir hikayenin anlatılacağı ve farklı oyuncuların oynayacağı kabuslar evi'nin tek sabit oyuncusu da emlakçı rolündeki bilge şen. emlakçı; şehir dışında bir orman içindeki inziva evini her bölümde farklı birilerine kiralayacak. şehirde yaşadıkları psikolojik problemlerden bu sakin evde kurtulmak isteyenlerin başına da korku dolu olaylar gelecek.
 • şöylece bir basın bülteni ile tanıtılan çağan ırmak teve dizisi:

  '' zihnin karanlık sırlarında bir yolculuk...

  yaşanılanlar gerçek mi yoksa gerçeğin faklı bir yansıması mı? bilemediğimiz ve anlamlandıramadığımız şeyler gerçek değil midir? yalnızlık, insan beynine neler yaptırabilir?

  sizin gerçeğiniz ne? gördüklerinize mi inanacaksınız? yoksa tüm bunlar sizin için bir delinin zırvaları mı?

  korku ve dramanın iç içe geçtiği kâbuslar evi tüm bu sorulara cevap arayan hikâyeleriyle her bölümde bir buçuk saate yakın farklı bir film ve farklı oyuncularıyla seyirciye değişen ve lezzetli bir seyir zevki sunuyor...

  çekimleri sesli gerçekleştirilen kâbuslar evi’nde özel kostüm tasarımları ve özel efektler için oluşturulmuş bir ekip de çalışmaktadır.

  kasabanın emlâkçısı sema (bilge şen) orman içindeki bu görkemli evi kiraya vermektedir. huzur ve sessizlik içinde yaşamayı plânlayan kiracılar, sırrını kimsenin bilmediği bu evde beklenmedik olaylarla karşılaşır.

  senaryosu ve yönetmenliği çağan irmak tarafından gerçekleştirilen kâbuslar evi, televizyon yayınından önce hazırlanan özel dvd’siyle seyirciyle buluşacak.

  hayal-i cihan

  cihan (okan yalabık) sürdürdüğü yoğun iş hayatının verdiği sıkıntılardan bir süreliğine de olsa kurtulmak için, şehirden uzak, sessiz bir ev aramaktadır. aradığı evi sema emlâk’da bulur. taşındığı yeni evinde yalnız olduğunu sanmaktadır. yanıldığını kısa süre sonra fark eder. bu evde onunla yaşayan bir de hayalet (çetin tekindor) vardır. hayaletle girdiği savaş sonunda, onu yakalar. hayaletten daha ürkütücü olan, hayaletin kendine ait hikâyesidir.

  takip

  otuz yıl boyunca bir kurt adam tarafından kovalanmış olan ibrahim (fikret kuşkan) saklanmak için aradığı yeri sonunda bulduğunu sanıyordu ancak bu lânet onu yeni evinde de buldu. artık kaçmak yerine onunla hesaplaşmanın vakti gelmişti. bu hesaplaşma kimilerine göre saçmaydı, onlar için bir kurt adam yoktu çünkü...

  son dans

  gelininin bakımına muhtaç olan müyesser (hümeyra), tekerlekli iskemleye mahkûm yaşlı bir kadındır. yıllarca keyif ve bolluk içinde yaşamış olan yaşlı kadına hayat, acımasız yüzünü göstermiştir. yürüyemez, konuşamaz. artık onu mutlu eden, oğlu ve biricik torununun varlığıdır sadece. oğlunun işi gereği taşındıkları yeni evinde müyesser’i bir sürpriz beklemektedir. eve müyesser’in yıllardır beklediği gizemli bir konuk gelir. (yetkin dikinciler) oysa müyesser, azrail’le can pazarına girişmiştir. ve bir dans başlar... bu dansı yıllardır beklenen eski sevgiliyle mi yoksa azrail’le mi yapmaktadır? bunu müyesser’den başka hiç kimse bilemez...''

  http://www.flickr.com/…urak/sets/72057594094819096/
 • çağan ırmak projesi.

  zihnin karanlık sırlarında bir yolculuk.

  - bölümler-
  takip: fikret kuşkan, cansu dere, cihan okan
  son dans: hümeyra, yetkin dikinciler, mahir ipek
  hayal-i cihan: çetin tekindor, okan yalabık ve bilge şen
  tanıdık yabancı*: zuhal gencer, güler ökten, yıldız kültür, betül arım
  kaçan fırsatlar limited *: levent üzümcü, ali düşenkalkar, bennu yıldırımlar, kutay köktürk, bilge şen
  karanlıktan gelen*: tolga karel, serap sağlar, rıza kocaoğlu, beril şenvarol, bilge şen
  çizgisiz zamanlar*: şerif sezer, gerçek sağlar, ünsal coşar, kaya akkaya, bilge şen
  çarşamba karısı*: rüçhan çalışkur, yurdaer okur, füsun kostak, ziya durukan

  *yönetmen: uluç bayraktar.

  http://www.kabuslarevi.com/
 • korku sevmeyen bünyeleri bile merakta bırakmış yapım. (benim o)
 • fragmanlarindan anlasildigi uzre ilk defa adam akilli bir gerilim yapimimiz oldu. cekimler isiklar efektler cok yerli yerinde cok bi leziz olmus. hele bolumlerin kurgusunu yapan da fragmanlarin kurgusunu yapan kisiyle ayniysa eger ucbucuk atarak, tirnak yiyerek marshmallow kivamina gelecegiz gibi gozukuyor.
 • bu sezon için en heyecanlandıran oyuncularıyla, türüyle, senaristi ve yönetmeniyle hayal kırıklığı uğratmayacağına inandığım dizi ..
 • maalesef birinci bölümü takip bütün olumlu beklentilere rağmen hayal kırıklığı yaratan dizidir. fikir güzel olmakla birlikte uygulamada sınıfta kalmıştır.

  --- spoiler ---
  kurt adamın makyajla mı 3d ile mi yapılacağına bir türlü karar verilememiştir, cikan sonuc karikatür olmuştur.

  gereksiz uzun, yapay monologlarla, donuk oyunculuklarla baymıştır.
  --- spoiler ---

  alıp henüz seyretmediğimiz ikinci bölüm son dans'in daha başarılı olduğuna dair ümitlerimiz devam etmektedir.
 • --- spoiler ---
  ilk iki bölümünü, nihayet izleyebilmiş biri olarak diyebilirim ki, açık alacakaranlık kuşağı etkisine, uzun sahnelere ve kimi zaman şaşırtıcı derecede kötü görsel tasarımlara (kurt adam, ruh yutma) rağmen son dönemin berbat korku filmlerine cevap niteliğinde inandırıcı ve etkileyici filmler olmuş. devamını bekliyoruz...
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  ilk ikisini beğendim (kurt adam yapımındaki karasızlığa rağmen) . devamını sabırsızlıkla bekliyorum. hümeyra çok iyi oynamış.
  --- spoiler ---