şükela:  tümü | bugün
  • vaktin birinde devlet tiyatrolarında sergilenen bir oyun adı..öyle kalmış aklımda, şehir tiyatroları da olabilir.
  • haldun dormen ve metin serezli'nin de dahil olduğu bir tiyatro grubu tarafından -15 sene filan önce- oynanmış, gülmekten yerlere yatıran bir oyundu.
  • 80'lerin sonu ya da 90'larin basinda dormen tiyatrosu'nda sergilenen, ray cooney'in it runs in the family isimli oyunu. bazi amator tiyatrolardan sonra simdi de sadri alisik tiyatrosunda oynayacakmis. dormen'deyken haldun dormen, metin serezli, aysen gruda, suat sungur, nilgun belgun oynuyordu. aysen gruda koca memeli bir hemsire rolunde hastanenin pencerelerinde kovalama sahnesinde yerlere yatiriyordu. oyunun dünya prömiyeri londra'dan bile once turkiye'de yapilmisti.
  • ali sunal ın ben oldum dedigi oyundur..
  • (bkz: #8092260)
  • izmir'de, sahne tozu tiyatrosu'nun mükemmel bir şekilde çıkardığı ve bugün açılışını yaptığı oyun. tek kelimeyle harikaydı, emeklerine sağlık. her cumartesi oynanacak bildiğim kadarıyla, şiddetle tavsiye edilir.
  • haldun dormen ve muzaffer caglar isgoren'in yonettigi, sahne tozu tiyatrosu'nun gecen seneden beri kac kere izlersem izleyeyim sıkılmadıgım oyunu. izmir buyuk sehir belediyesi oyunu almis ve bugun 20.30'da ismet inonu sanat merkezi'nde oynayacaklar, tam 7.5, ogrenci 4 lira. kesinlikle kacirmayin derim, gulmekten karniniz agridiginda beni anarsiniz artik. tabii ki ben de orada olacagim, her oyundaki reji degisiklikleri varken asla kacirmam. ayrintili bilgi icin;

http://www.izmir.bel.tr/…t/etkinlikler/kac-baba-kac
  • ataköy yunus emre kultur merkezinde bakirkoy belediye tiyatrosu tarafindan sahnelenen basarili guzel bir oyun.
  • bakırköy belediye tiyatrosu tarafından sahnelenen bir oyun. ekin yazın dostları 2014 tiyatro ödüllerinde en iyi komedi ve en iyi erkek oyuncu ödülünü almış. ben de 2014 yılında seyretmiştim. bu yıl da gösterimde. çok başarılı bir komedi tiyatro oyunu. hala gösterimdeyken tavsiye edilir.