• ozturk'un ilk albumunde yer alan bir sarki. rock sertliginde ama bir yandan da elektronik muzige goz kirpan duzenlemesi bayagi iyiydi. ayrica muhtemelen yabanci bir yonetmenin elinden cikmis, ronesans tablolarinin hayata geldigi ilginc bir klibi vardi.

ustume varma artik, dur bir tanem
    sorgusuz anla beni, sev karsiliksiz

guz olsan da, kis olsan da
    yeter artik isyan olsan da
    zor olsan da, tuzak olsan da
    su yara da tuz olsan da
    seni yar diye koynuma alirim, kac gel!
  • albümün ilk ve klibi çekilen tek şarkısıydı bu.
  • klibi http://www.ozturkilm.com/ sitesinde bulunabilecek olan, en bi kral şarkılardan biri.*

edit: klipte ses/görüntü senkronizasyon problemi varmış ve de görüntü kalitesi düşükmüş. olmadı hacı.
  • klipteki ses ve görüntü problemi giderilip kalitesi artırılmıstır ilgilenenlere duyrulur.. ayrıca sitede öztürkün diğer klipleri ve mp3leri de mevcut
  • klibin yönetmeni charles richards efendidir. kaynak: youtube
    edit : düzeltilmiş zırvalama
  • yıllar önce ilk duyduğum zaman oha ne güzel lan dediğim şarkıydı. az önce aklıma geldi dinledim. oha hala güzel lan bence.
  • beni ergenliğime götüren ender şarkılardan. güneş sensiz doğacak isimli kasete bir zeval gelmesin diye dinledikten sonra kutusuna koyar özenle saklardım.

güzeldi, tatlıydı be o günler.
  • youtube'daki şu ve benzeri dandik kalitedeki klibi hariç müzik dinleme platformlarında bulunamayan şarkı.

şarkının sözleri ne kadar kötüyse altyapısı da bir o kadar şahane. o altyapı çok daha kaliteli bir temayı ve çok daha anlamlı sözleri kaldırırdı. klip güzel ama. içerikle alakasız ama güzel.
  • ara ara evde, yolda vs rastgele aklıma gelirdi. şimdi aklıma youtube'de aramak geldi .
    aga sen neymişsin be! ne ara biliçaltıma işlemiş bu şarkı.
    hiç de meşhur biri değilmiş, enteresan.
    ulan şu ülkeye bak her kesimden, her ortamdan kaliteyi öğütüp un ufak ediyor.
    garip.
  • müthiş bir şarkıydı. 97 senesinde orta 1'e geçmiştim, o zaman bile 95 cartel'den yeni çıkmış bünyem "bu müzik güzelmiş ya" demişti. bi sene önce de şebnem ferah'ın kadın albümü yayınlanmıştı. o albümdeki, "bırak kadının olayım" ile yakışıklı öztürk'un kaç gel şarkısı, müzikte nasıl sesler duymak istediğimin ilk örnekleriydi bence. açayım da dinleyeyim. sözleri de güzeldi baya.
hesabın var mı? giriş yap