şükela:  tümü | bugün
  • goodreads hesabının linkini veren erkek.

(bkz: format)
  • eskiden çok okurdum da şimdi pek okuyamıyorum diyerek gayet güzel kaçamak cevap verilebilir. böylelikle son okuduğun kitap neydi? dediğinde hatırlamıyorum derseniz rahatlıkla inanır.
    kitap okumayı sevmeyen hormondaşlarıma duyurulur.
  • her kim olursa olsun okudugu kitap sayisini biliyorsa bos adamdir. "kac kitap okudun?" diye soran daha da bostur.
  • cevap vermeyen erkek.

kaç kitap okudun değil ne okuyorsun olacaktı. boyu değil işlevi.
  • sayamayacak kadar çok kitap okudum diye de cevap verebilecek erkektir.
  • "ne bilim olum ölçmedim ki " diye cevap verilebilir...
    tanım : kimse okuduğu kitap sayısını tutmaz ki . saçma bir soruya cevap vermeyen erkek...
  • okumayı gec kac kitap yazdın diye sor bir hele.
    ama basılmadı. nedeni kalemim cok sert. kimse yayın evini kapatırmak istemez.
  • cevap verebilen erkekten daha iyidir. çok kitap okuyan erkek, sayıp bir de etrafta konuşuyorsa, sayısını arttırmak için okumuştur.

seviştiği kadınların sayısını sürekli aklında tutan, arttırmak için çabalayan, ancak hiçbir sağlam ilişkisi olmayan erkek gibi.
  • goodreads sayesinde biliyorum ama bu soru saçma bence. ben kitap okumayı seviyorum diyen olduğunda en son hangi kitabı bitirdin şuan hangi kitabı okuyorsun diye soruyorum ki gerçekten sohbet edilebilecek biri mi yalanı sallayayım kim anlarcılardan mı.
  • sayılara takılmayan, ne istiyorsa, ne seviyorsa okuyan ve bunu hesap tutmak , birilerine göstermek için yapmayan erkektir, kadındır, insandır her neyse. bana böyle bir soru gelse soran kişiyi pek muhatap almam şahsen bu saatten sonra. her şeye niceliğine göre mi önem verelim? bu öyle bir şey değil , ben söyleyeyim.