şükela:  tümü | bugün
  • 5 bin tl oldugu zannedilen maaştır.
  • 2100 ile 2700 tl arasinda degismektedir.
    tanim: degisen maastir.
    tanım2:safsata yapanlara göre çok olmasının yanında, düşük gelir sınırının altında olup, açlık sınırın biraz üzerinde olan maaştır.
    tanım3:yaptığı tatil konusunda aldığı saçma eleştirilere ,garip öğrencilere,atama derdine, geleceği düşünmek için bile zaman ayıramamaya katlanmanın; geleceğe şekil veren kendilerinin,nasıl bireyler yetiştiriyorum düşüncesinin ve potansiyelinin yanında çok az kalan maaştır.
    not:üniversite öğrencisiyim.
  • yeni başlayan bir öğretmen için 2080 tl civarıdır. ek ders tam olursa (15+15) yaklaşık 2650 tldir.
  • öğretmen maaşını merak edenleri gösteren sorudur. 2-2,5 arası gidip gelir.
  • memur maasina yonelik bir soru cumlesi. 2014 mayis ayinda 6/1 kademe dereceli 9 senelik memur icin 2155 liradir. kurus kusurati da var ama aklimda tutmadim.
  • milletvekili maaşından yüksek değildir
  • eeee h ebenizin ami kadar lan got oglanları! diye cevap verilebilir bir sorudur. hayır şimdi biz eskilerdeniz ya şu troll zamanda bile sözlügün ebesini düşünüyoruz. soru başlığa cevap giremiyoruz. ayrıca ben öğretmenim çingene mahallesinde can güvenliğini düşünüyorum siz ne diyonuz yav askolsun
  • bir eğitimci olarak öğretmenlik mesleği konusunda bir tespit yapıp sosyoloji literatürüne adımı altın harflerle yazdırmayı düşünüyorum. tespitime gelirsek; efendim, kesin olan bir gözlemim var ki bir miktar variyetli olan bütün öğretmenler kendi çocuklarını özel okullara, kolejlere yazdırıyorlar. bu doğrudan doğruya ben kamudaki meslektaşlarımın işlerini ciddiyetle yaptığına inanmıyorum anlamına gelir. o halde kamudaki öğretmenlerin yeterlilikleri ve üretkenlikleri konusunda bizatihi bu meslek grubunda çok ciddi endişeler vardır ki, salt bu endişe hali dahi öğretmen olmayanların, dışarıdan da olsa yaptıkları bazı tespitlerde, sert eleştirilerinde, haksız olmadıklarını gösterir. vaktiyle, sözlükte, öğretmen camiasıyla ilgili apolojiler döktüren bendeniz, şu an itibariyle bazıları biraz ölçüsüz ve seviyesiz de olsa yapılan eleştirilere katılmıyor değilim. devletin bu tabloyu değiştirmeye yönelik müdahalesi yakındır. bu müdahaleye ise iş güvenliği, sosyal hak gibi enternasyonel değerleri ve kavramları tersinden anlamış miskin ve yüksek egolu meslektaşlarımın kendilerinin sebep sebep olduğunu açık yüreklilikle belirtebilirim. maaş konusuna gelirsek, işini layıkıyla yapanlar için düşük ve fakat birçokları içinse yüksektir. 850 tl mukabilinde, üstelik gece vardiyasında, mesai dolduran bir biyologla ünsiyetim var. aldığı bu ücret, haftalık 30 saat derse giren bir öğretmenin aldığı ek ders ücretiyle neredeyse aynı. mukayeseyi sizlere bırakıyorum. kimsenin maaşı düşmesin, refah artsın; mamafih bu refah artışı yapılan işin hakkını vermek suretiyle olsun.
  • 7.200,00 tl olan maaş.

net maaş: 2.100
    ek ders: 2.200 (maaştan fazla amk)
    sınav ücreti: 1.300 (her ay 10 saat sınav. saat başına 130 tl)
    eğitim ödeneği: 800 (bunun ne olduğunu ben de bilmiyorum. beleşten para işte.)
    vs ödeneği: 600 (en anlamadığım ödenek. olsun yemesi güzel)

kpss'ye girin, kazanın ve bu maaşı hak edin. kıps.

düzeltme: kafadan hesaplayınca yukarıdaki rakamların toplamı 7.200 çıkıyor. hesap makinesi ile topladım 7.000 çıkıyor. matematik öğretiyorum bir de çocuklara. amaaaan neyse. nasıl olsa kadroluyum, iş güvencem var. yukarıda bahsi geçmeyen 200 tl'yi kim yatırıyor lan hesabıma? tısısısı.
  • temmuz 2017 zamları sonrası enflasyon farkının da yansıtılmasıyla birlikte en düşük öğretmen maaşı 2.903 tl, en yüksek öğretmen maaşı ise 3.348 tl oldu.

öğretmen maaşları yoksulluk sınırının altında mı?